Колледжи Украины

Що таке конкурсний бал? Як його порахувати?

Конкурсний бал - це максимальна кількість набраних балів абітурієнтом. Конкурсний бал формується самостійно навчальним закладом для кожного вступника.

Важливо! Абітурієнти! Не плутайте конкурсний бал і прохідний бал! Прохідний бал - мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати абітурієнту, щоб вступити до обраного навчального закладу на певний напрям підготовки або спеціальність.

Нострифікація - визнання іноземних документів про освіту

Визнання іноземних документів про освіту (нострифікація) здійснюється шляхом встановлення відповідності академічних, професійних прав та освітніх, освітньо-кваліфікаційних рівнів іноземних документів про освіту (кваліфікацію) державним стандартам освіти України. Процедура визнання має на меті забезпечити права громадян, які здобули освіту в інших державах, на продовження освіти та професійну діяльність в Україні і здійснюється в індивідуальному порядку.

Ваучер на освіту: перепідготовка за рахунок держави

Ваучер на освіту в Україні — це новаторський державний інструмент, який надає можливість громадянам отримати додаткову освіту або перекваліфікуватися коштом держави. Основна мета цієї програми — підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та допомога у відновленні професійних навичок, особливо в контексті сучасних викликів економіки та ринку праці.

Спеціальності, яким надається особлива підтримка держави

У 2025 році українська держава активно підтримує розвиток певних спеціальностей, які визнані критично важливими для економіки країни. Ця ініціатива спрямована на забезпечення ринку праці висококваліфікованими фахівцями та стимулювання інновацій.

Вибір спеціальностей для державної підтримки обумовлений декількома факторами:

Вступна кампанія 2025 в датах

14 травня - 25 червня 2024 року: основна сесія проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ).

01 липня 2024 року: розпочинається реєстрація електронних кабінетів вступників.

Дистанційне навчання в Україні у 2025 році

Дистанційне навчання стає все більш популярним серед українських абітурієнтів, особливо у зв'язку з новими умовами та викликами, які постали перед освітньою системою країни. У цій статті ми розглянемо, як організоване дистанційне навчання в Україні у 2025 році, як вступити на таку форму навчання, які документи потрібні, і чи можна навчатися за кордоном в українських ВНЗ.

Документи для вступу до ЗВО 2025

Для вступу до закладів вищої освіти (ЗВО) у 2025 році необхідно підготувати відповідний пакет документів залежно від рівня попередньої освіти. Розглянемо вимоги для абітурієнтів на основі повної загальної середньої освіти (після 11 класу) та базової загальної середньої освіти (після 9 класу).

Мотиваційний лист всього за 5 кроків. Як його писати, приклади

Мотиваційний лист - це документ, який написаний з метою заявити про свою зацікавленість у вибраній спеціальності та пояснити, чому саме ви є ідеальним кандидатом для вакантного місця. Основною метою мотиваційного листа є переконання членів приймальної комісії, що ви маєте відповідні знання, навички та досвід та варті зайняти місце серед студенів ЗВО.

Правильно обрати професію — головний ключ до успіху!

Чому до вибору професії треба ставитись розсудливо? Чому не треба покладатись на батьків, родичів та знайомих? Як не схибити? На ці та інші питання дамо відповідь у цій статті.

Оновлений перелік галузей і спеціальностей 2024

З листопада набирає чинності оновлений перелік галузей і спеціальностей.

Нові правила зачіпають вступників 2025 року, а також студентів, які плануватимуть поновлення навчання у майбутньому. Водночас студенти, які вже навчаються, продовжуватимуть здобувати освіту за обраними галузями знань і спеціальностями без змін у програмах.

Вагові коефіцієнти результатів НМТ

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти, у 2024 році для вступу на бакалаврські програми абітурієнти мають подавати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

100 найпопулярніших коледжів України серед вступників 2024 року

За інформацією станом на 16 серпня 2024 року, українські коледжі отримали понад 316 тисяч заяв від абітурієнтів, які бажають здобути освіту на рівні фахового молодшого бакалавра.

Рейтинг ВУЗов Украины ЮНЕСКО "Топ 200"

Зачем придумали: для предоставления достоверной, объективной, сопоставимой информации о качестве предлагаемых образовательных услуг высшими учебными заведениями Украины на национальном уровне

Чем полезен: дает возможность с одной стороны сравнивать между собой вузы разных профилей, с другой — проводить сравнение с вузами других стран

Чем хорош: отражает преобразования в сфере высшего образования и позволяет сформировать достаточно полное представление о конкурентоспособности вуза, его образовательном и научно-исследовательском потенциале

Выборка: 200

Як подати скаргу на порушення під час проведення НМТ: покрокова інструкція

Якщо учасник Національного мультипредметного тесту (НМТ) стикається з порушенням процедури під час його проведення, він має право оскаржити це. Для цього необхідно подати апеляцію в тимчасовому екзаменаційному центрі того ж дня, до моменту виходу з нього.