Умови прийому в ВУЗи 2021

Условия приема в ВУЗы 2021

Основні зміни:

 • Всі абітурієнти, незалежно від форми навчання (бюджет, контракт) подаватимуть заяви в електронному вигляді. Це стосується і випускників 11 класів, і тих, які вступають після коледжу, і до магістратури.
 • Подачу оригіналів документів пропонується також подавати дистанційно через електронний кабінет. Під час вступної кампанії 2020 абітурієнти відсилали відскановані документи на E-mail Приймальної комісії ВНЗ.
 • Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту
 •  Абітурієнт зможе подати до 5 заяв на місця державного замовлення та не більше 30 заяв на контрактну форму навчання.
 • Абітурієнтам на лікарські спеціальності ( "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія"): потрібно буде мати не менше 150 балів по другому і третьому конкурсних предметів (проте, ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175).

Для вступників до магістратури:

 • ЄВІ з іноземної мови є обов'язковим для всіх спеціальностей
 • Можна скористатися результатом Еві 2020 і 2021 років, а ось результат єдиного фахового вступного випробування повинен бути датований 2021 роком.

Без змін залишаються норми:

 • Пріоритетність заяв від 1 до 5 (1 - показник найбільш пріоритетного заяви)
 • ЗНО: на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для отримання ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), будуть зараховуватися бали сертифікатів ЗНО (результати вступних екзаменів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра - за двома конкурсних предметів.
 • Прохідний бал ЗНО на бюджет - не менше 125 балів. На деякі спеціальності: "Фармація", "Промислова фармація" - не менше - 130 балів. «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» - не менше 140 балів.
 • Конкурсний бал включає бали ЗНО, Середній бал атестата, бали вступних випробувань або творчого конкурсу, а також додаткові бали.
 • При розрахунку конкурсного балу враховується балансуючий коефіцієнт (а саме, регіональний, галузевий, сільський або першочерговий). Більше про конкурсний бал: https://abiturients.info/uk/poleznoe/shcho-take-konkursnyy-bal-yak-yogo-...
 • Можливість навчання одночасно за кількома освітніми програмами, а також в декількох навчальних закладах. У той же час, не допускається навчання за двома або більше спеціальностями за рахунок державного або місцевого бюджетів.

Розглянемо більш докладно основні пункти:

Отже, у кого є Сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 або 2021, ними можна буде скористатися і в період вступної кампанії 2021. Можна комбінувати Сертифікати, датовані різними роком, вибираючи найбільш вигідні для себе.

Сертифікат з іноземної мови (англійська, німецька, іспанська та Французький) може бути датованим 2019, 2020 або 2021 роком.

Також в конкурсному балі враховуються коефіцієнти:

 • регіональний: складає 1,0 для Києва, 1,01 - для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 - для Донецької та Луганської областей і переміщених вузів, 1,02 - в інших випадках;
 • галузевий: 1,03 для заяв з першими пріоритетами на інженерно технічні та природничо-математичні спеціальності, які потребують підтримки.
 • сільський: 1,02 для осіб, зареєстрованих в сільських населених пунктах, які здобули середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів в рік вступу.

Також збереглися пільги при вступі для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО і абітурієнтів з Криму і Донбасу. Для сиріт і для тих, хто за станом здоров'я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій - квота становитиме 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У ВНЗ Донецької та Луганської області - 30%. Для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року квота становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ (на їх базі будуть функціонувати Освітні центри «Крим-Україна»), сьогодні їх в Україні 12. Вони розміщені в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні.

І про бюджетні місця. Як завжди вони будуть розподілені після затвердження Державного бюджету 2021 (ближче до вступної кампанії). Кількість бюджетних місць для тих ВНЗ, в які подають документи абітурієнти з високими балами ЗНО, буде більше. Таким чином, ці місця будуть віддавати кращим.

 

Автор Ольга Пилипчук

Комментарии

Аватар пользователя Руслана

Скажіть будь ласка якщо дитина навчається українська мова та література - середня освіта 1 курс. Чи маємо можливість перевестись на контракт на право на 2 курс. І якщо можливо та яка процедура. Чи потрібно починати з першого курсу ?
Аватар пользователя Ольга консультант

Всю інформацію на рахунок переведення, дізнавайтеся в Приймальній комісії вибраного ВУЗу.
Аватар пользователя Геннадий

КАК узнать по каким предметам нужно здать ЗНО на специальность 121 компьютерная инженерия. и это стандартная процедура или в каждом вузе разные предметы???
Аватар пользователя Ольга консультант

Стандартно для все ВУЗов одинаковые предметы ЗНО для конкретной специальности.
Аватар пользователя Наталія

Добрый день. Подскажите пожалуйста, можно ли подать документы в ВУЗ на дневное обучение, если нет заявки в личном кабинете. Если да, до какого числа?
Аватар пользователя Ольга консультант

Прийом заяв вже давно завершився. Вступна кампанія 2021 підходить до кінця. Можете спробувати пошукати ВУЗи, де ще приймають заяви на заочне відділення.
Аватар пользователя Арина

Здравствуйте.подскажите,пожалуйста,если подали 5 заяв на бюджет и прошли в один из вузов(3-й в рейтинге) на бюджет. А ребёнок хочет в первом приоритете учится. Там он проходит на контракт.Возможно ли поступить туда на контракт и воспользоваться льготами на бесплатное обучение(ребёнок участника Ато)и перевестись по льготам на бюджет?
Аватар пользователя Ольга консультант

Полный ответ на свой вопрос Вы можете получить в Приемной комиссии выбраного ВУЗа.
Аватар пользователя Мария

Добрий день, хочу дізнатись, якщо я вчусь на другому курсі соціології, маю сертифікат зно 2020 року, чи можливо переведення на інший факультет зі здачею профільного предмету? Чи потрібно все здавати знову, маю на увазі ЗНО.
Аватар пользователя Ольга консультант

Зверніться безпосередньо в Приймальну комісію свого ВУЗу. Ви отримаєте повну відповідь на своє запитання.
Аватар пользователя Білик Анастасія

ЯКЩО Я ЗДАЛА ЗНО НА 117 БАЛІВ І МАЮ ЛЬГОТИ ЧИ БУДЕ МЕНІ БЮДЖЕТНЕ МІСЦЕ
Аватар пользователя Ольга консультант

Прохідний бал на бюджет 125 балів, тому скористатися своїми пільгами для вступу на бюджетну основу не зможете.
Аватар пользователя Миша

Если я сдам все ЗНО на минимальный бал 100 я смогу поступить на контракт «Право»?
Аватар пользователя Ольга консультант

Пороговый бал ЗНО на контракт 100 баллов. Если баллов меньше ЗНО считается не сданным, поступить по нему нельзя.
Аватар пользователя Катерина

Доброго дня, наскільки я знаю можна подавати 30 заяв на контракт і 5 заяв на бюджет. Ці 5 заяв вже входять в ці 30, чи в сумі може вийти 35 заяв?
Аватар пользователя Ольга консультант

Можна подавати до 5 на бюджет і до 30 - на контракт. В сумі 35))
Аватар пользователя Ірина

Доброго дня! Мені 48 років. Виявила бажання отримати вищу освіту (заочно) за спеціальністю «Дошкільна освіта». Чи обов‘зково мені (за віком) здавати ЗНО. Маю технічний диплом з коледжу 1992 року. Дякую
Аватар пользователя Ольга консультант

Вступ на бакалавріат відбувається по Сертифікатах ЗНО. Але... можуть бути нюанси, тому дізнавайтеся в Приймальній комісії вибраного ВУЗу.
Аватар пользователя Катерина

Добрий день, скільки заяв можна подать на бюджет і на контракт в один університет, але на різні факультети?
Аватар пользователя Ольга консультант

До 5 заяв на бюджет і до 30 заяв на контракт.
Аватар пользователя Діана Павлій

Будь ласка, поясніть ситуацію - якщо абітурієнт все ж-таки не потрапляє в число зарахованих на контракт (наприклад, бали на межі проходу), а оригінали він вже відніс до цього університету. Вийде так, що він позбавляється можливості вступити в інший вуз цього року?
Аватар пользователя Ольга консультант

Для цього і визначається пріоритетність. Якщо абітурієнт не попадає в один ВУЗ, він автоматично попадає в інший по пріоритетності. Тому забирвйте оригінали і подавайте у інший ВУЗ поки не пізно.
Аватар пользователя Наталья

Предусмотрена ли какая -либо льгота при поступлении для детей, чьи родители имеют не менее 15-ти лет подземного стажа?
Аватар пользователя Ольга консультант

Так, передбачена пільга - першочергове право вступу на бюджет.
Аватар пользователя Гость

Я подавала заявки в електронному кабінеті на контракт , але вирішила в цей самий університет , але по іншій спеціальності , чи можна їхати і подавати документи на спеціальність на яку не подавала заявки в електронному кабінеті ?
Аватар пользователя Ольга консультант

Не можна. Адже Ви подавали заяву не у ВУЗ як такий, а на конкретну спеціальність.
Аватар пользователя Anthony Olefir

почему люди ниже меня по рейт. балу проходят на бюджет, а  я нет, льгот у них нет  
Аватар пользователя Настя Финакова

 Можно ли подтвердить участие в конкурсе в нескольких университетах? или только в одном, а то непонятно    
Аватар пользователя Оксана

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо моя донька вступає на магістратуру після НАВС і не набрала на ЗНО по праву потрібного балу, а по англійській мові набрала, то в цьому році не має можливості перездать право???
Аватар пользователя Ольга консультант

В этом году уже нет возможности перездать ЗНО.
Аватар пользователя Наталя

добрий день. Якщо син вступить на бюджет (але треба буде повернути гроші за навчання в іншому виші, з якого він відрахований навесні), але сума до повернення буде дуже велика, то чи можна відмовитися від бюджету і вступити на контракт?
Аватар пользователя Ольга консультант

Так можна. Ви самі вибираєте або повертаєте кошти, або вступаєте на контракт.
Аватар пользователя Татьяна

На каком сайте можно создать электронный кабинет, и когда и где можно расставить приоритетность
Аватар пользователя Ольга консультант

Все об электронном кабинете смотрите здесь: https://www.youtube.com/watch?v=HjC_fbnABRE . Для начала для себя определите приоритетность и только после этого вносите данные, так как приоритетность изменить нельзя.
Аватар пользователя Іван

Для вступу в ВНЗ мені потрібно здати сертифікат ЗНО з ураїнської мови. Чи можу я здати сартифікат ЗНО з української мови та літератури ,замість сартифіката з української мови ?
Аватар пользователя Ольга консультант

Він розділяється здається і Вам зарахують тільки Українську мову.
Аватар пользователя Евгения

Здравствуйте! Почему тогда в системе когда я выбираю сертификат по мове ( он отделён от литературы) :мне выдаёт , что вы выбрали сертификат с более низким балом и уверена ли я в своём выборе? Вместо того , чтоб просто его засчитать?????
Аватар пользователя Ольга консультант

Баллы начисляются отдельно по Укр языку и по литературе. Система предупреждает абитуриента, чтобы он не ошибся. Как правило подают Укр. язык и литературу больше абитуриентов. 
Аватар пользователя Карина

Здравствуйте)Это значит ,что нужно все таки подавать только сертификат ЗНО по Укр.Языку ?
Аватар пользователя Ольга консультант

Если Вам нужно подавать только Сертификат по Укр.языку, это предусмотрено Правилами приема в ВУЗ, тогда - ДА!))
Аватар пользователя Богдан

Добрый вечер. Ответьте пожалуйста , хочу идти на компьютерные науки, но есть одно но , я не сдал математику, все остальные предметы что нужны на эту специальность- сдал . Есть ли шанс , что возьмут на контракт?
Аватар пользователя Ольга консультант

Шукайте ВУЗи в які не потрібна математика. Незалежно від того бюджет чи конктракт на комп'ютерні спеціальності потрібна математика.
Аватар пользователя Наталiя

Внук не сдала математику и историю по ЗНО,укр.мова и литература 135 баллов,биология 107.Есть ли шанс поступить в Вуз г.Киев на специальность психология по контракту?Спасибо.
Аватар пользователя Ольга консультант

Поступление рейтинговое. Чем віше конкурсній балл, тем больше шансов поступить. Обращайтесь в выбранный ВУЗ
Аватар пользователя Вікторія

чи можна подавати заявки не в електронному вигляді, а самому їхати в університет?
Аватар пользователя Ольга консультант

Не можна, прийом документів тільки в електронному вигляді через сайт http://ez.osvitavsim.org.ua . Как правильно подать электронное заявление читате по ссылке: https://abiturients.info/ru/poleznoe/elektronnoe-zayavlenie-abiturienta
Аватар пользователя Іванна

Доброго дня! Моя дитина має статус дитина-інвалід (цукровий діабет інсулінозалежний).Вона здала ЗНО.Скажіть,будь ласки.якою пільгою для вступу на бюджет вона може скористатися і де про потрібно вказати ,щоб дана пільга була врахована.Дякую!
Аватар пользователя Ольга консультант

Щоб отримати повну відповідь на своє запитання зверніться у ВУЗ, з найвищим для Вас пріоритетом.
Аватар пользователя Коновалова АЛІНА

Доброго дня. Підкажіть будьте ласкаві. Чи можна в один заклад одночасно подавати дві заяви? Одну на бюджет і одну на контракт. Бо чула, що якщо дитина подала заяву на бюджет і не пройшла по балах, то на контракт в цей Вуз не попадає. Дякую.
Аватар пользователя Ольга консультант

Вы подаета одно заявление на одну специальность. В один ВУЗ можно подать несколько заявлений, только на разные специальности. Заявление подается одно и на бюджет, и на контракт. Если абитуриент не прошол на бюджет, он автоматически попадает на контракт. 

Страницы

Добавить комментарий