Банер - ІТ СТЕП - Абітурієнту

Пільги при вступі в ВУЗ. Категорії пільговиків

Пільги при вступі в ВУЗ

Міністерство освіти визначило категорії пільговиків 2023, які будуть вступати на підставі вступних іспитів або результатів НМТ:

 • особи, які мають захворювання, які не дозволяють здавати НМТ;
 • діти сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • демобілізовані після 30 листопада 2017 р;
 • учасники бойових дій, які брали участь в АТО.

 Також визначена категорія пільговиків, які будуть надходити на підставі співбесіди:

 •  чорнобильці і постраждалі при аварії на ЧАЕС;
 •  інваліди, які не можуть відвідувати навчальний заклад
 •  громадяни, які визнані інвалідами війни.

 Пільгові категорії громадян подають документи до ВНЗ в паперовій формі особисто. Також необхідно надати копії документів, які надають спеціальні умови абітурієнта на участь в конкурсному відборі.

Спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів мають:

 • діти, батьки (один із батьків, усиновлювачів) яких загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районах проведення антитерористичної операції;
 • діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою при виконанні ним обов’язків військової служби;
 • особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, – категорія 1 та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, – категорія 2;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи;       
 • особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Добавить комментарий

Комментарии

Аватар пользователя Ірина

Добрий день.
Підкажіть, чи матиме статус дитина - війни якусь пільги при вступі у ВНЗ у 2024 році???

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, статус дитини війни матиме пільги при вступі у ВНЗ у 2024 році. Діти війни мають право на зарахування на навчання за державним (регіональним) замовленням за результатами вступних випробувань на основі повної загальної середньої освіти в будь-який ВНЗ України на будь-яку спеціальність. Крім того, діти війни мають право на вступ до ВНЗ без складання вступних випробувань на основі конкурсу творчих та/або спортивних досягнень. Це право надається за умови, що конкурсні творчі або спортивні досягнення відповідають вимогам, встановленим закладом вищої освіти

Аватар пользователя Владислава

Добрий день! Я вже 3 роки навчаюсь на бюджеті в закладі вищої освіти за пільгою «дитина учасника ООС», але зрозумівши в процесі навчання, що ця спеціальність «не моя», хочу вступити паралельно у інший ВНЗ на іншу спеціальність. Скажіть, будь ласка, чи можна використовувати мою пільгу ще раз при вступі до іншого ВНЗ, і чи можливо вступити ще раз на бюджет?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, Ви можете використовувати свою пільгу ще раз при вступі до іншого ВНЗ. Щодо можливості вступити ще раз на бюджет, якщо бюджетні місця є на обраній Вами спеціальності в іншому ВНЗ, то Ви можете вступити на бюджет вдруге, склавши вступний іспит.

Аватар пользователя Тетяна

Можу я поступити на спеціальність право на базі диплома правоохоронна діяльність?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Так, Ви можете поступити на спеціальність право на базі диплома правоохоронна діяльність. Згідно з Порядком прийому до закладів вищої освіти України у 2024 році, для вступу на навчання за ступенем бакалавра на основі ступеня молодшого спеціаліста не встановлюється обмежень щодо спеціальності, за якою здобуто ступінь молодшого спеціаліста. Тобто, Ви можете вступити на обраний Вами факультет в будь-якому університеті в Україні, незалежно від того, за якою спеціальністю здобули ступінь молодшого спеціаліста.

Аватар пользователя Христина

Чи мають якісь пільги спортсмени?

Аватар пользователя Василина

Чи має моя дочка якісь пільги, її батько помер від раку краі

Аватар пользователя Ольга консультант

В Україні існують певні пільги та підтримка для абітурієнтів, які знаходяться у складних життєвих обставинах, включаючи випадки втрати батьків чи годувальників сім'ї. Втрата батька від раку крові може бути обставиною, яка дає право на пільги під час вступу до вищого навчального закладу.

Для отримання конкретної інформації про доступні пільги та процедури вступу, вам рекомендується звернутися до приймальної комісії вищого навчального закладу (ВНЗ), до якого ваша дочка планує вступати. Приймальна комісія зможе надати вам докладну інформацію про пільги та необхідну документацію для абітурієнтів, які знаходяться в подібних ситуаціях.

Зазвичай, абітурієнти, які мають право на пільги, повинні представити відповідні документи, що підтверджують їхню сімейну ситуацію та статус. Будьте готові зібрати всі необхідні документи та звертатися до приймальної комісії для отримання інструкцій.

Аватар пользователя Олена Євгенівна

Доброго дня.
Моя прийомна донька має статус "Дитина позбавлена батьківського піклування", вона хоче вступити після 9 класу до вашого коледжу на спеціальність "Ветеринарна медицина". Які пільги при вступі вона має і що їй потрібно здавати?

Аватар пользователя Ольга консультант

Наразі, пільги мають військовослужбовці та в певних випадках їх діти. Для отримання точної інформації щодо пільг та процедур вступу, вам рекомендується звернутися до приймальної комісії вищого навчального закладу, в який ви плануєте вступати. Вони нададуть вам докладну інформацію про пільги та вимоги до документів для учасників АТО та їхніх дітей.

Аватар пользователя Анна

Мій батько військовослужбовець. Я , як дитина учасника бойових дій можу розраховувати на бюджете місце в університеті? Чи це не вважається пільгою?

Аватар пользователя Світлана

Добрый день, подскажите пожалуйста, моя Сестра поступила на бюджет в рейтинге на 6 месте, она полу сирота Мама умерла, папа инвалид 2 группы и безработный с нами не проживает больше 10 лет но он не лишён родительских прав, моя Сестра имеет право получать стипендию хоть какую-то минимальную? Ей в бухгалтерии сказали что вот если бы папа был инвалид в следствии военных действий тогда да а так никакой стипендии

Аватар пользователя Лариса

Доброго дня ! Я накачаюсь по контракту , але фактичность проживаю в зоні бойових дій . Чи маю право перейти на бюджетну форму навчання ? Дякую

Аватар пользователя Виталик Егоров

Доброго дня. Мій батько був у АТО та отримав інвалідність 2 групи внаслідок війни безстроково. При вступі у ВНЗ мені відмовили у зарахуванні пільг через те, що я подав пільги не у рік закінчення школи ( закінчував школу я вже дістанційно, та втратив один рік вступу). Чи є такі правила вступу?

Аватар пользователя Ольга консультант

Згідно з законодавством України, особи, які мають батька (матір), який брав участь у бойових діях та став інвалідом внаслідок війни, можуть мати право на пільги при вступі до вищих навчальних закладів (ВНЗ). Пільги пов'язані з вступними іспитами та вступними випробуваннями.

Якщо вам було відмовлено у пільгах через неправильно подану документацію або інші обставини, такі як вказані вами, ви маєте право звернутися до приймальної комісії відповідного ВНЗ для уточнення деталей та можливих рішень. Найкраще буде проконсультуватися з приймальною комісією університету та представити всю необхідну документацію, щоб вирішити це питання.

Пам'ятайте, що правила та вимоги для пільг при вступі можуть відрізнятися залежно від університету та регіону. Тому, для отримання точної та актуальної інформації, важливо звернутися безпосередньо до приймальної комісії конкретного ВНЗ.

Аватар пользователя Валерия

Добрый день, мой сын имеет статус ВПО, место прописки в г. Луганск, но уехали оттуда ещё в 2014 году, имеет ли он право на льготу при поступлении на бюджет по квоте 2? Регистрировали данные по льготе в вузе, но в электронном кабинете льгота нигде не отображается, и в рейтинговом списке тоже не отображается. И подскажите пожалуйста, куда можно обратиться по этому вопросу?

Аватар пользователя Ольга консультант

Зверніться особисто в приймальну комісію вибраного ВУЗу. Вам мають пояснити і відповісти повністю на усі запитання щодо вступу.

Аватар пользователя Якименко Ганна Петрівна

Підкажіть,чоловік учасник бойових дій в Афганістані ,живий, його донька має якусь льготу на вступ?

Аватар пользователя Ольга консультант

Так, донька чоловіка-учасника бойових дій в Афганістані, який залишився живим, може мати певні льготи на вступ до вищих навчальних закладів в Україні. Зокрема, відповідно до законодавства України:

 1. Додаткові бали при вступі: Донька учасника бойових дій може отримати додаткові бали до конкурсного бала під час вступної кампанії, що підвищує її шанси на зарахування на обрану спеціальність.

 2. Пріоритетний вступ на державне замовлення: Діти військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, мають право на пріоритетне зарахування на державне замовлення.

 3. Звільнення від певних вступних вимог: Деякі навчальні заклади можуть надавати доньці учасника бойових дій певні звільнення від вступних вимог, таких як додаткові іспити або інші вимоги.

Важливо зазначити, що певні льготи можуть варіюватися залежно від університету та регіональних положень. Для отримання докладної та актуальної інформації рекомендується звертатися до конкретного вищого навчального закладу або інформуватися на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти та науки України.

Аватар пользователя Катерина

Добрий день. А якщо мама в штурмовій бригаді національної поліції служить, це щось дає при вступі? Може, харчування гуртожиток чи ще щось?

Аватар пользователя Ольга консультант

Слід зазначити, що наявність пільг може змінюватися залежно від регіону та політики конкретного вищого навчального закладу. Тому рекомендується звернутися до приймальної комісії ВНЗ, в який ви плануєте вступати, щоб отримати докладну інформацію про наявність пільг та вимоги до документів для абітурієнтів, які бажають отримати пільги.

Аватар пользователя Леся

Доброго дня.Чи надаються пільги?Якщо дитина з багатодітної родини?Та менша дитина має інвалідність.

Аватар пользователя Ольга консультант

Так, в Україні надаються пільги при вступі до вищих навчальних закладів (ВНЗ) для деяких категорій абітурієнтів, зокрема для дітей з багатодітних сімей та дітей з інвалідністю.

Діти з багатодітних сімей можуть мати право на пільгове вступне іспитування. Залежно від регіонального законодавства та вимог конкретного ВНЗ, кількість дітей у сім'ї та їх кількість можуть впливати на надання пільгових умов при вступі.

Діти з інвалідністю також мають право на пільгові умови при вступі до ВНЗ. Вони можуть мати знижені прохідні бали при вступних іспитах, а також можуть бути звільнені від деяких вступних випробувань залежно від їхнього стану здоров'я.

Варто відзначити, що пільги можуть відрізнятися залежно від регіону та політики конкретного ВНЗ. Тому рекомендуємо звернутись до приймальної комісії того ВНЗ, до якого ви плануєте вступати, для отримання детальної інформації про пільги та вимоги до документів для абітурієнтів з багатодітних сімей та дітей з інвалідністю.

Аватар пользователя Юлія

Добрий день!
Чи може дитина сирота та позбавлена батьківського піклування отримувати соціальну стипендію або іншу допомогу, якщо потрапить на бюджет (магістратура, вже є 23 роки)?

Аватар пользователя Ольга консультант

У вашому випадку потрібно звернутися до інших служб, які зайсаються оформленням документів та нарахуванням соціальних пенсій. На це запитання Приймальна комісія дати відповіді не може.

Аватар пользователя Юлія

Добрий день! Чи може дитина сирота та позбавлена батьківського піклування отримувати соціальну стипендію чи іншу допомогу, якщо потрапила на бюджетне місце (магістратура, вже є 23 роки)?

Аватар пользователя Юлія

Добрий день!
Чи може дитина-сирота та дитина позбавлена батьківського піклування отримувати соціальну стипендію чи іншу допомогу на магістратратурі, якщо потрапить на бюджет?
(вже є 23 роки)

Аватар пользователя Лариса

Чи може вступити на пільговій основі до навчального закладу дитина коли відчим є військовим та перебуває на фронті

Аватар пользователя Соломія Савчук

Добрий день, я студентка медичного університету, навчаюсь на контракті, чи можу я перевестись на державну форму навчання мій тато військовий, але ще немає посвідчення убд

Аватар пользователя Ольга консультант

Соломіє, кількість бюджетних місць - фіксована і для того, щоб когось перевести на таке місце, воно повинно звільнитись студентом, котрий втратив право навчатись за рахунок бюджетних коштів. Тому, ви можете звернутися до відповідальної особи приймальної комісії і уточнити про наявність вільних бюджетних місць на даний момент.

Аватар пользователя Тетяна

Підкажіть будь ласка, діти із особливо небезпечних територій теж мають пільги, як і діти ВПО? За якою категорією краще реєструватись?

Аватар пользователя Ольга консультант

Зверніться, будь ласка, у приймальну комісію вибраного ВУЗу, вам порекомендують найкращий варіант та розкажуть про всі особливості вступу.

Аватар пользователя Кристина

Добрый день,можно узнать если нет зно ,но есть льготы ребёнок -сирота , возможно ли поступить на бюджет , возможно ли есть вступительные?

Аватар пользователя Ольга консультант

Діти-сироти в Україні мають деякі пільги при вступі до університетів. Зокрема, ці пільги передбачають:

 1. Звільнення від вступних іспитів або скорочення їх кількості: Діти-сироти можуть бути звільнені від складання окремих вступних іспитів або скоротити їх кількість залежно від спеціальності та внутрішніх правил прийому конкретного університету.

 2. Пріоритет при державному замовленні: Діти-сироти мають право на пріоритетне зарахування до університету на державному замовленні. Це означає, що вони мають перевагу при конкурсному відборі та можуть отримати державне фінансування для своєї освіти.

 3. Звільнення від оплати зарахування: Діти-сироти звільняються від сплати вступного внеску при вступі до університету.

 4. Можливість отримання соціальної стипендії: Діти-сироти можуть отримувати соціальну стипендію, яка надає додаткову фінансову підтримку студентам з низьким рівнем доходу.

Важливо зазначити, що конкретні пільги та умови можуть відрізнятися в залежності від закладу вищої освіти та регіональних правил, тому абітурієнтам рекомендується звертатися до конкретного університету.

Аватар пользователя Артем

Батько у ЗСУ

Аватар пользователя Петрова Софія В'ячеславівна

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо батька немає, помер по хворобі, то маю я, якусь льготу на вступ до Ізмаїльського фахового медичного коледжу на медсестру після 9 класу.

Аватар пользователя Виктория

Отличная информация

Аватар пользователя ірина

добрий день , хотіла запитати , як подати пільгу в електронному варіанті в університет ? і чи потрібен ДІЯпідпис

Аватар пользователя София

Вітаю ,на даний момент я знаходжуся на окупованій території,і зможу виїхати тільки через деякий час ,чи можно до вас зараз поступити ?

Аватар пользователя Ольга консультант

Абітурієнти, котрі знаходяться на окупованих територіях можуть подати документи на вступ віддалено онлайн, навіть без результатів НМТ. 

Аватар пользователя вероніка

я створила електронний кабінет вступника,але я маю пільги як їх приєднати

Аватар пользователя Юлія

Доброї ночі! Скажіть будь ласка я багатодітна мати, одиночка. Мій син вступає до вузу які пільги є для багатодітних сімей ? Які?

Аватар пользователя Ольга консультант

Вступ для дітей з багатодітних сімей відбувається на загальних умовах з іншими абітурієнтами. Але абітурієнти з багатодітних сімей також можуть мати певні пільги при вступі до вищих навчальних закладів.
Основні пільги включають наступне:

 1. Додаткові бали: Для дітей з багатодітних сімей можуть передбачатися додаткові бали при вступі на навчання. Це допомагає збільшити їх загальний конкурсний бал і підвищує їх шанси на вступ.

 2. Звільнення від плати за вступні іспити: Деякі виші надають дітям з багатодітних сімей звільнення від сплати плати за вступні іспити або надають пільгові тарифи.

 3. Квоти: Деякі вищі навчальні заклади можуть виділяти окремі квоти для вступу дітей з багатодітних сімей. Це означає, що окремий відсоток місць в абітурієнтській групі може бути зарезервований саме для таких абітурієнтів.

 4. Пріоритет при вступі: В деяких випадках діти з багатодітних сімей можуть мати пріоритет при вступі до вищих навчальних закладів. Це означає, що їхні заяви розглядаються в першу чергу або вони мають перевагу перед іншими абітурієнтами при розподілі місць.

Важливо відзначити, що конкретні пільги можуть варіюватися залежно від установи та законодавства, яке регулює вступ до вишів. Рекомендується звернутися до конкретного вишу або органів влади, щоб отримати детальну інформацію про пільги для дітей з багатодітних сімей при вступі.

Аватар пользователя Інна

Добрий день, підскажіть будь ласка , моя донька має пільги для вступу, якщо її батько зараз в лавах ЗСУ

Аватар пользователя Ольга консультант

Так, абітурієнти в Україні можуть мати пільги при вступі до університету, якщо їхні батьки є військовослужбовцями. Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вищу освіту", таким абітурієнтам надається додатковий бал для участі у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Точний перелік пільг та умов їх отримання може залежати від закладу вищої освіти, тому рекомендується звернутися до конкретного університету або переглянути відповідні документи та правила прийому для отримання повної інформації про пільги для абітурієнтів, чиї батьки є військовослужбовцями.

Аватар пользователя Галина

Доброї ночі.Чи має пільгу дитина (інвалід дитинства до 18років загальне захворювання ) ,які документи потрібно крім посвідчення.Дякую.

Аватар пользователя Ольга консультант

Так, дитина-інвалід дитинства має певні пільги (вступ за співбесідою або вступними іспитами) при вступі до вищого навчального закладу. Окрім посвідчення про інвалідність, можуть знадобитися такі документи:

 1. Копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що підтверджує її особу.
 2. Копія паспорта дитини або іншого документа, що посвідчує її особу.
 3. Медична довідка, яка підтверджує наявність загального захворювання і його ступінь.
 4. Амбулаторна картка дитини з підтвердженням діагнозу та стану здоров'я.
 5. Довідка з навчального закладу, що містить інформацію про навчання дитини, успішність та інші важливі дані.

Зверніть увагу, що вимоги та документи можуть варіюватися залежно від конкретного вищого навчального закладу. Рекомендую зв'язатися з вибраним ВНЗ або переглянути їхній офіційний веб-сайт для отримання детальної інформації про необхідні документи та процедуру вступу для дитини-інваліда дитинства.

Аватар пользователя Надія

Чи діє пільга, якщо в сім'ї 5 дітей, але одній з них вже є 20 років?
А також маю чорнобильське посвідчення, яке діє до 18 років, чи відноситься це до чорнобильців?
І чи діє на нього пільга при вступі?

Аватар пользователя Ольга консультант

Діти з багатодітних сімей вступають на загальних умовах. Для них передбачені інші соціальні пільги. Рекомендую звернутися безпосередньо до вищого навчального закладу, до якого ви плануєте вступати, для отримання точної інформації про пільги в конкретному випадку.

Страницы