Банер-Слайдер2 - МАУП - Абітурієнту
Банер-Слайдер1 - МАУП - Абітурієнту
Банер-Слайдер1 - IT STEP UNIVERSITY - Абітурієнту
Банер-Слайдер2 - IT STEP UNIVERSITY - Абітурієнту
Банер-Слайдер2 - НЮУ імені Ярослава Мудрого - Абітурієнту
Банер-Слайдер1 - НЮУ імені Ярослава Мудрого - Абітурієнту

Пільги при вступі в ВУЗ. Категорії пільговиків

Пільги при вступі в ВУЗ

Міністерство освіти визначило категорії пільговиків 2023, які будуть вступати на підставі вступних іспитів або результатів НМТ:

 • особи, які мають захворювання, які не дозволяють здавати НМТ;
 • діти сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • демобілізовані після 30 листопада 2017 р;
 • учасники бойових дій, які брали участь в АТО.

 Також визначена категорія пільговиків, які будуть надходити на підставі співбесіди:

 •  чорнобильці і постраждалі при аварії на ЧАЕС;
 •  інваліди, які не можуть відвідувати навчальний заклад
 •  громадяни, які визнані інвалідами війни.

 Пільгові категорії громадян подають документи до ВНЗ в паперовій формі особисто. Також необхідно надати копії документів, які надають спеціальні умови абітурієнта на участь в конкурсному відборі.

Спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів мають:

 • діти, батьки (один із батьків, усиновлювачів) яких загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районах проведення антитерористичної операції;
 • діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою при виконанні ним обов’язків військової служби;
 • особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, – категорія 1 та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, – категорія 2;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи;       
 • особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Добавить комментарий

Комментарии

Аватар пользователя Ганна

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, чи є в цьому році бюджетні місця? Якщо є, то: 1. де і як дізнатися, в які саме Вузи Києва можна поступати на бюджет, 2 на які спеціальності 3. які категорії пільговиків?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Доброго дня! Так, бюджетні місця для вступу до вищих навчальних закладів є. На сайті Міністерства освіти і науки України Ви можете знайти перелік ЗВО, які мають бюджетні місця, а також кількість бюджетних місць за кожною спеціальністю. Також на сайтах ЗВО Ви можете знайти правила прийому, де буде чітко вказано кількість бюджетних місць за кожною спеціальністю.

Тут Ви знайдете перелік вищих навчальних закладів Києва https://abiturients.info/uk/university/kievskaya-oblast/kiev

Аватар пользователя Вікторія

Добрий день! Чи можу я перевестись на бюджет( я напів-сирота), закінчую 2 курс. Померла мама ще до вступу в університет, квота при вступі не була оформлена.

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Правила надання пільг можуть змінюватися. Щоб дізнатися, які пільги доступні Вам, рекомендуємо звернутися до деканату Вашого університету.

Аватар пользователя Вікторія

Доброго дня! А просто ВПО, ми із Запоріжжя , є якісь пільги?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. ВПО можуть мати пільги (квота, першочергове зарахування до гуртожитку та інші). Перелік документів та умови отримання пільг можуть відрізнятися залежно від навчального закладу. Рекомендуємо Вам ознайомитися з правилами вступу до обраного Вами ВНЗ та звернутися до приймальної комісії за консультацією.

Аватар пользователя Наталія

Добрий день, моя дитина інвалід з дитинства , чи буде мати вона якісь пільги при вступі до медичного вузу ? Дякую!

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Доброго дня! Так, Ваша дитина може мати пільги при вступі до медичного вузу. Згідно з чинним законодавством України, діти з інвалідністю з дитинства мають право на пільговий вступ. Пільги, які можна отримати: звільнення від НМТ (замість нього можуть пройти співбесіду), квоти, першочергове зарахування до гуртожитку та інші пільги. Для отримання пільг Вашій дитині потрібно буде надати до приймальної комісії відповідні документи, що підтверджують її інвалідність. Перелік документів та умови отримання пільг можуть відрізнятися в залежності від вузу. Рекомендуємо Вам ознайомитися з правилами вступу до обраного Вами навчального закладу та звернутися до приймальної комісії за консультацією.

Аватар пользователя Олена Анатоліївна

Моє моя дитина пільги припоступленні,якщо вона ВПО з 2014 року

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, Ваша дитина може мати пільги при вступі до університету, якщо вона є ВПО з 2014 року. Рекомендую Вам ознайомитися з правилами вступу до обраного Вами ВНЗ та звернутися до приймальної комісії за консультацією.

Аватар пользователя Оля

Підкажіть будь ласка чи є у мене пільги на вступ на бюджет,якщо я напів-сирота коли померла мама?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, у Вас є пільги для вступу на бюджет до університету, якщо Ви напівсирота. Для отримання пільг Вам потрібно буде надати до приймальної комісії ВНЗ відповідні документи, що підтверджують Вашу категорію. Перелік документів та умови отримання пільг можуть відрізнятися залежно від навчального закладу.

Аватар пользователя Аміна

Добрий день. Чи будуть якісь пільги для вступу в університет, якщо мій батько є живим військовослужбовцем, але батьки розлучені, та батько одружений на іншій жінці, а я проживаю з рідною мамою?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день! Пільги при вступі до ВНЗ передбачені для дітей загиблих військовослужбовців, дітей інвалідів війни, дітей учасників бойових дій та дітей військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України.

Аватар пользователя Тетяна Володимирівна

Доброго дня,мій син з дитинства інвалід . Вчилися на дому . Тепер вийшов з 9 класу і хоче поступити на програміста . Де нам знайти щоб поступити . Дякую!

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день! Є багато коледжів, де можна навчатися програмуванню. Можете ознайомитись за цим посиланням: https://abiturients.info/uk/college/ukraine/12-informacionnye-tehnologii

Аватар пользователя Кира Герца

Добрий день,скажіть будь ласка чи є якісь пільги тато інвалід війни 1 групи,чи потрібно буде ставати НМТ?планую після 9 класу вступати

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, діти інвалідів війни 1 групи мають певні пільги при вступі до закладів вищої освіти. В тому числі звільнення від НМТ. Для більш детальної інформації рекомендуємо ознайомитися з правилами вступу до обраного Вами ЗВО.

Аватар пользователя Дмитро

Доброго дня,підскажіть будь ласка яку квоту має інвалід з дитинства
Постраждавший через Чорнобильскої АЕС

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Квота для вступу до ВНЗ для інвалідів з дитинства, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 15% від загальної кількості місць державного замовлення. Для зарахування за квотою абітурієнт повинен надати всі необхідні документи та успішно пройти співбесіду. Рекомендуємо ознайомитися з правилами вступу до обраного Вами ВНЗ та звернутися до приймальної комісії за консультацією.

Аватар пользователя Марина

Доброго дня, підкажіть будь-ласка, чи може дитина вступити до ВУЗУ, без НМТ, за станом здоров'я, та довготривалим лікуванням

Аватар пользователя Марина

Доброго дня, підкажіть будь-ласка, чи може дитина вступити до ВУЗУ, без НМТ, за станом здоров'я, та довготривалим лікуванням

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Доброго дня! Так, у деяких випадках дитина може вступити до ВУЗу без НМТ за станом здоров'я та довготривалим лікуванням. Рекомендуємо звернутися до приймальної комісії обраного Вами університету для отримання детальної інформації.

Аватар пользователя Заріна

Добрий день,
підкажіть будь ласка, я з Криму( прожила там усе життя). Чи є якісь пільги для вступу?
Дуже дякую

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день! Так, для вступників з Криму до українських ВНЗ діють пільги. Однак, важливо зазначити, що пільги можуть змінюватися. Тому рекомендуємо Вам звернутися до приймальної комісії обраного Вами університету для отримання детальної та актуальної інформації.

Аватар пользователя Марина

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, я вступила на 1 курс ПЗСО БЕЗ результатів НМТ на спеціальність з особливою підтримкою, відповідно на контракт. Навчаюсь добре, чи є в мене шанс перевестись на бюджет, якщо я вступала, знову ж таки, без результатів НМТ? Дякую.

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день! Так, у Вас є шанс перевестися на бюджет.  Щоб дізнатися більше про можливості переведення на бюджет у Вашому ВНЗ, рекомендуємо звернутися до деканату Вашого навчального закладу.

Аватар пользователя Сиротенко Галина

Добрий день!
Мій син хворий на цукровий діабет 1 типу.
Чи має він здавати НМТ?
Чи є пільги при вступі до вищих навчальних закладів?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Ваш син не звільнений від складання НМТ, але він може мати право на пільги при вступі до ВНЗ. Детальну інформацію можна знайти на сайті закладу вищої освіти, до якого планує вступати.

Аватар пользователя Ірина

Добрий день.
Підкажіть, чи матиме статус дитина - війни якусь пільги при вступі у ВНЗ у 2024 році???

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, статус дитини війни матиме пільги при вступі у ВНЗ у 2024 році. Діти війни мають право на зарахування на навчання за державним (регіональним) замовленням за результатами вступних випробувань на основі повної загальної середньої освіти в будь-який ВНЗ України на будь-яку спеціальність. Крім того, діти війни мають право на вступ до ВНЗ без складання вступних випробувань на основі конкурсу творчих та/або спортивних досягнень. Це право надається за умови, що конкурсні творчі або спортивні досягнення відповідають вимогам, встановленим закладом вищої освіти

Аватар пользователя Владислава

Добрий день! Я вже 3 роки навчаюсь на бюджеті в закладі вищої освіти за пільгою «дитина учасника ООС», але зрозумівши в процесі навчання, що ця спеціальність «не моя», хочу вступити паралельно у інший ВНЗ на іншу спеціальність. Скажіть, будь ласка, чи можна використовувати мою пільгу ще раз при вступі до іншого ВНЗ, і чи можливо вступити ще раз на бюджет?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Добрий день. Так, Ви можете використовувати свою пільгу ще раз при вступі до іншого ВНЗ. Щодо можливості вступити ще раз на бюджет, якщо бюджетні місця є на обраній Вами спеціальності в іншому ВНЗ, то Ви можете вступити на бюджет вдруге, склавши вступний іспит.

Аватар пользователя Тетяна

Можу я поступити на спеціальність право на базі диплома правоохоронна діяльність?

Аватар пользователя Сабіна Мамедова

Так, Ви можете поступити на спеціальність право на базі диплома правоохоронна діяльність. Згідно з Порядком прийому до закладів вищої освіти України у 2024 році, для вступу на навчання за ступенем бакалавра на основі ступеня молодшого спеціаліста не встановлюється обмежень щодо спеціальності, за якою здобуто ступінь молодшого спеціаліста. Тобто, Ви можете вступити на обраний Вами факультет в будь-якому університеті в Україні, незалежно від того, за якою спеціальністю здобули ступінь молодшого спеціаліста.

Аватар пользователя Христина

Чи мають якісь пільги спортсмени?

Аватар пользователя Василина

Чи має моя дочка якісь пільги, її батько помер від раку краі

Аватар пользователя Ольга консультант

В Україні існують певні пільги та підтримка для абітурієнтів, які знаходяться у складних життєвих обставинах, включаючи випадки втрати батьків чи годувальників сім'ї. Втрата батька від раку крові може бути обставиною, яка дає право на пільги під час вступу до вищого навчального закладу.

Для отримання конкретної інформації про доступні пільги та процедури вступу, вам рекомендується звернутися до приймальної комісії вищого навчального закладу (ВНЗ), до якого ваша дочка планує вступати. Приймальна комісія зможе надати вам докладну інформацію про пільги та необхідну документацію для абітурієнтів, які знаходяться в подібних ситуаціях.

Зазвичай, абітурієнти, які мають право на пільги, повинні представити відповідні документи, що підтверджують їхню сімейну ситуацію та статус. Будьте готові зібрати всі необхідні документи та звертатися до приймальної комісії для отримання інструкцій.

Аватар пользователя Олена Євгенівна

Доброго дня.
Моя прийомна донька має статус "Дитина позбавлена батьківського піклування", вона хоче вступити після 9 класу до вашого коледжу на спеціальність "Ветеринарна медицина". Які пільги при вступі вона має і що їй потрібно здавати?

Аватар пользователя Ольга консультант

Наразі, пільги мають військовослужбовці та в певних випадках їх діти. Для отримання точної інформації щодо пільг та процедур вступу, вам рекомендується звернутися до приймальної комісії вищого навчального закладу, в який ви плануєте вступати. Вони нададуть вам докладну інформацію про пільги та вимоги до документів для учасників АТО та їхніх дітей.

Аватар пользователя Анна

Мій батько військовослужбовець. Я , як дитина учасника бойових дій можу розраховувати на бюджете місце в університеті? Чи це не вважається пільгою?

Аватар пользователя Світлана

Добрый день, подскажите пожалуйста, моя Сестра поступила на бюджет в рейтинге на 6 месте, она полу сирота Мама умерла, папа инвалид 2 группы и безработный с нами не проживает больше 10 лет но он не лишён родительских прав, моя Сестра имеет право получать стипендию хоть какую-то минимальную? Ей в бухгалтерии сказали что вот если бы папа был инвалид в следствии военных действий тогда да а так никакой стипендии

Аватар пользователя Лариса

Доброго дня ! Я накачаюсь по контракту , але фактичность проживаю в зоні бойових дій . Чи маю право перейти на бюджетну форму навчання ? Дякую

Аватар пользователя Виталик Егоров

Доброго дня. Мій батько був у АТО та отримав інвалідність 2 групи внаслідок війни безстроково. При вступі у ВНЗ мені відмовили у зарахуванні пільг через те, що я подав пільги не у рік закінчення школи ( закінчував школу я вже дістанційно, та втратив один рік вступу). Чи є такі правила вступу?

Аватар пользователя Ольга консультант

Згідно з законодавством України, особи, які мають батька (матір), який брав участь у бойових діях та став інвалідом внаслідок війни, можуть мати право на пільги при вступі до вищих навчальних закладів (ВНЗ). Пільги пов'язані з вступними іспитами та вступними випробуваннями.

Якщо вам було відмовлено у пільгах через неправильно подану документацію або інші обставини, такі як вказані вами, ви маєте право звернутися до приймальної комісії відповідного ВНЗ для уточнення деталей та можливих рішень. Найкраще буде проконсультуватися з приймальною комісією університету та представити всю необхідну документацію, щоб вирішити це питання.

Пам'ятайте, що правила та вимоги для пільг при вступі можуть відрізнятися залежно від університету та регіону. Тому, для отримання точної та актуальної інформації, важливо звернутися безпосередньо до приймальної комісії конкретного ВНЗ.

Аватар пользователя Валерия

Добрый день, мой сын имеет статус ВПО, место прописки в г. Луганск, но уехали оттуда ещё в 2014 году, имеет ли он право на льготу при поступлении на бюджет по квоте 2? Регистрировали данные по льготе в вузе, но в электронном кабинете льгота нигде не отображается, и в рейтинговом списке тоже не отображается. И подскажите пожалуйста, куда можно обратиться по этому вопросу?

Аватар пользователя Ольга консультант

Зверніться особисто в приймальну комісію вибраного ВУЗу. Вам мають пояснити і відповісти повністю на усі запитання щодо вступу.

Аватар пользователя Якименко Ганна Петрівна

Підкажіть,чоловік учасник бойових дій в Афганістані ,живий, його донька має якусь льготу на вступ?

Аватар пользователя Ольга консультант

Так, донька чоловіка-учасника бойових дій в Афганістані, який залишився живим, може мати певні льготи на вступ до вищих навчальних закладів в Україні. Зокрема, відповідно до законодавства України:

 1. Додаткові бали при вступі: Донька учасника бойових дій може отримати додаткові бали до конкурсного бала під час вступної кампанії, що підвищує її шанси на зарахування на обрану спеціальність.

 2. Пріоритетний вступ на державне замовлення: Діти військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, мають право на пріоритетне зарахування на державне замовлення.

 3. Звільнення від певних вступних вимог: Деякі навчальні заклади можуть надавати доньці учасника бойових дій певні звільнення від вступних вимог, таких як додаткові іспити або інші вимоги.

Важливо зазначити, що певні льготи можуть варіюватися залежно від університету та регіональних положень. Для отримання докладної та актуальної інформації рекомендується звертатися до конкретного вищого навчального закладу або інформуватися на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти та науки України.

Аватар пользователя Катерина

Добрий день. А якщо мама в штурмовій бригаді національної поліції служить, це щось дає при вступі? Може, харчування гуртожиток чи ще щось?

Страницы