Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання на підставі направлень Міністерства освіти і науки в межах обсягів державного замовлення.
Іноземці українського походження, які отримали направлення на навчання від українських національно-культурних товариств, при вступі до вищих навчальних закладів користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, у тому числі при вступі на навчання за державним замовленням.
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, приймаються до вищих навчальних закладів у порядку, передбаченому для громадян України.
Іноземці, які здобули повну загальну середню освіту у закордонних школах з українською мовою навчання, приймаються до ВНЗ за вступними випробуваннями, передбаченими Правилами прийому, у межах установлених квот за рекомендаціями національних культурних українських товариств та дипломатичних установ України за кордоном.
Іноземні громадяни та особи без громадянства, які не підпадають під вищевказані Правила, зараховуються на навчання до вищих навчальних закладів за результатами співбесіди та на підставі укладеного договору.
Умови прийому іноземців до ВНЗ України
Для здобуття освіти приймаються іноземці, які мають повну загальну середню освіту, не мають медичних протипоказань для мешкання у кліматичних умовах України і навчання за відповідними напрямами підготовки чи спеціальностями. Вони приймаються для подальшого здобуття вищої освіти в Україні на підставі документів про наявність завершеного освітньо-кваліфікаційного рівня.
В аспірантуру приймаються іноземці, які мають повну вищу освіту і виявили здібності до науково-дослідної роботи. Особи, які вступають до аспірантури або докторантури, додатково подають список опублікованих наукових праць із зазначенням місця друкування, засвідчені керівником навчального закладу, установи, організації за місцем роботи.
Перелік документів і порядок їх подання
Іноземці, кандидати для навчання в Україні, подають такі документи:
- Заява на ім’я ректора університету;
- Анкету встановленого зразка;
- Документ про здобуття повної середньої освіти і додаток з оцінками;
- Документ, виданий компетентним державним органом, який засвідчує право кандидата продовжити навчання у навчальних закладах країни, де була здобута середня освіта;
- Документ про здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «магістр» — кандидатам для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» або для навчання в аспірантурі;
- Медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибуває іноземець, і виданий не пізніше ніж за 2 місяці до в’їзду в Україну;
- Документ про відсутність ВІЛ-інфекції, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України;
- Страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців, які прибули з країн з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);
- Паспорт;
- Фотокартки розміром 3.5x4.5 см (кількість встановлюється навчальним закладом);
- Зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року.
Зазначені в підпунктах 3 - 7 документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку, перекладені українською мовою та завірені нотаріально.
Прийом заяв і документів, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання іноземців на основі повної загальної середньої освіти для здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня проводиться в установленні навчальним закладом строки. Додаткову інформацію можна отримати в Приймальній комісії того навчального закладу України, в якому планується навчання.
Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (із змінами), Указами Президента України від 25.03.94 № 112 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними прикордонними областями Російської Федерації» та від 03.06.94 № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно - територіальними одиницями Республіки Молдова», постановами Кабінету Міністрів України від 26.02.93 № 136 «Про навчання іноземних громадян в Україні» (із змінами) та від 05.08.98 № 1238 «Про затвердження Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів», Наказ Міносвіти і науки України від 18.09.2009 р. № 877, наказом Міністерства освіти і науки України від 1 Листопад 2013 № 1541, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 за № 2004 / 24536.
Добавить комментарий