Вступна кампанія 2024 році буде проведена за результатами Національного Мультипредметного Тесту.
Здійснюватиметься у комп’ютерному форматі, в тимчасових екзаменаційних центрах.
Всі завдання будуть складені відповідно до програм ЗНО, які є у вільному доступі в інтернеті й охоплюватимуть питання по кількох предметах.
У 2024 році НМТ складатиметься із чотирьох предметів, з яких три обов'язкових (українська мова, математика, історія України) та один — на вибір. Обрати можна буде з таких предметів: українська література, англійська мова. іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.
Вступне тестування відбуватиметься за один день у два етапи по дві години кожен.
Перший етап: тестування з української мови та математики.
Другий етап: тестування з історії України та вибіркового предмета.
Між етапами передбачена перерва 20 хвилин.
Розглянемо більш детально, що враховує кожен предмет.
Обов’язкові предмети:
- Українська Мова - 30 завдань (10 завдань з вибором однієї відповіді з 4 варіантів відповідей, 15 – з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів та 5 завдань на встановлення відповідності (4 з 5)). Максимально - 45 балів.
- Математика - 22 завдання (15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів, 3 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 4 завдання з короткою відповіддю). Максимально - 32 бали.
- Історія України - 30 завдань (20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5), 3 завдання на встановлення послідовності та 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих). Максимально - 54 бали. Будуть завдання по історичному періоду «Історія України (друга половина XVI – початок XXI ст.»).
Предмети на вибір:
- Українська література - 30 завдань (25 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів, 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»). Максимально - 45 балів.
- Іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська – на вибір) - 32 завдання (5 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 завдань на заповнення пропусків у тексті). Максимально - 32 балів. Не передбачаються завдання з аудіювання та письмової розгорнутої відповіді.
- Фізика - 20 завдань (12 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю). Максимально - 32 бали. Буде можливість скористатися чернеткою.
- Хімія - 30 завдань (22 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю). Максимально - 40 балів. Буде можливість скористатися довідковими матеріалами та чернеткою.
- Біологія - 30 завдань (24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 2 завдання з вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів). Максимально - 46 балів.
- Географія - 30 завдань (20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів, 4 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання), 6 завдань з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих варіантів). Максимально - 46 балів.
Реєстрація на участь в НМТ розпочнеться у квітні 2024.
Тестування відбудеться в травні-липні 2024.
НМТ відбудеться в один день, тобто абітурієнт буде здавати всі предмети в один день. В один день буде дві зміни, для кожної буде запропоновано свій унікальний набір тестів, варіанти не повторюватимуться.
Поріг "склав" або "не склав" у класичному розумінні не буде використовуватись. Учасник отримає результат за шкалою 100-200 балів, як у минулих роках, але розрахунок буде пропорційний. Він має набрати не менше 15% від загальної кількості тестових балів. Пороговий бал буде наперед зрозумілим і визначеним. Тестувальник зможе відразу зрозуміти, який бал отримав прямо після проведення НМТ.
При вступі 2024 не планують застосовувати середній бал про раніше отриману освіту та сільський коефіцієнт. Проте регіональні та галузеві коефіцієнти застосовуватимуться.
Абітурієнт зможе подати до 15 заяв на контракт та не більше 5 заяв - на бюджет. Конкурсний бал на бюджет - не нижче 130 балів НМТ.
Абітурієнтам, яким для вступу потрібен творчий конкурс, здаватимуть НМТ + творчий конкурс.
Для вступу у 2024 році можна буде скористатися результатами НМТ 2022 або 2023 року або результатами ЗНО 2021 року.
Водночас у 2024 році вступники не зможуть комбінувати результати різних предметів, які складали в різні роки.
НМТ відбудеться і за кордоном, в 32 країнах світу. Складання тесту за кордоном матиме такий же формат, як і в Україні.
Абітурієнти, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях зможуть вступати дистанційно.
Без НМТ зможуть вступати абітурієнти на спеціальності, яким надається особлива підтримка: це 53 спеціальності та 11 спеціалізацій. В цьому випадку, вступ можливий лише на контракт.
Вступ 2024 у військові ЗВО відбуватиметься за власними Правилами вступу, які будуть розміщені на офіційних сайтах ЗВО.
ДПА у 2024 скасовано.
Добавить комментарий