135 Судостроение

Суднобудування здавна вважається однією з пріоритетних галузей у кожній країні. По-перше, промислові і торгові судна дуже важливі для економічного благополуччя держави. По-друге, військово-морський флот забезпечує оборону країни. Суднобудування - це галузь важкої промисловості, яка здійснює будівництво суден або кораблів на спеціалізованих підприємствах-верфях. Морський інженер спеціалізується на побудові кораблів, їх інженерних вузлів або на їх обслуговуванні.

Що вивчають:

         Крім загальних дисциплін, переважно технічного та інженерного напрямку, майбутні бакалаври вивчають цілий ряд спеціальних предметів: Безпека життєдіяльності, Інженерна графіка, Механіка, Нарисна геометрія, Об'єкти морської техніки, Організація і управління підприємством, Технологія створення морської техніки, Управління якістю, стандартизації, сертифікація, Електротехніка та електроніка, Енергетичні комплекси морської техніки. Велика увага приділяється отриманню практичних навичок проектної діяльності (проектування суден) та інформаційної підготовки (спеціальні комп'ютерні технології).

Можливості працевлаштування:

         Даний напрямок допомагає підготувати до діяльності по первинній обробці суднобудівних матеріалів, виготовленню деталей, збірці секцій та формуванню корпусів суден та іншої морської техніки, її спуску, добудові, випробувань та здачі замовнику, ремонту та утилізації суден і кораблів на суднобудівних підприємствах, а також роботі в науково-дослідних, проектно-конструкторських і технологічних організаціях суднобудівного профілю.    

Перспективи:

         Фахівці-кораблебудівники традиційно є елітою суднобудівної галузі. Випускники успішно трудяться в проектно-конструкторських бюро і складають основу конструкторських груп при проектуванні кораблів і судів. Знання технологій будівництва морської техніки і способів організації суднобудівного виробництва дозволяє таким фахівцям займатися управлінською та організаційно-економічною діяльністю.