Як відновити Диплом, Атестат та інші освітні документи?

Відновлення диплому

План відновлення дипломів: покрокова інструкція:

ШАГ 1 - Підготуйте відповідну заявуПриклад заяви

Заява має бути чіткою та конкретною, з вказівкою:

 • ПІБ особи, на ім’я якої видано документ
 • Місце проживання цієї особи
 • Телефон цієї особи (за наявності)
 • Назву закладу освіти та рік його закінчення
 • Назву втраченого/пошкодженого документа
 • Причини втрати або пошкодження документа

Та підготуйте необхідні документи:

 •  копію паспорта;
 •  копію ідентифікаційного коду;
 •  довідку з поліції, про те що була подана заява (у разі викрадення або загублення);
 •  копію диплома та додатка до нього (за наявності);
 •  оголошення з газети про визнання диплома недійсним;

ШАГ 2 - Зверніться до установи, яка видала диплом, атестат, тощо

Це може бути зроблено особисто або поштою, в залежності від політики установи. Ось кілька кроків, як це зробити:

 1. Особисте звернення до установи: Якщо ви маєте змогу відвідати установу, ви можете особисто подати заяву. Це також дає вам можливість обговорити деталі процедури, терміни та можливі витрати.

 2. Звернення поштою: Якщо особисте відвідування неможливе, ви можете надіслати заяву поштою. Переконайтесь, що ви використовуєте рекомендовану пошту, щоб мати підтвердження про її доставку.

 3. Електронне звернення: Деякі установи можуть приймати електронні заяви. Вам потрібно з'ясувати, чи є така можливість у вашому випадку.

  Незалежно від способу звернення, зробіть копії всіх документів, які ви подаєте. Це забезпечить вас в разі втрати документів або необхідності подальшого надання цих відомостей.

 

ШАГ 2.1 - Якщо установа не існує, зверніться до її правонаступника

Якщо установа, яка видавала документ, не існує або припинила свою діяльність, вам потрібно звернутися до її правонаступника. Інформацію про правонаступника можна дізнатися в місцевому управлінні освіти.

ШАГ 2.2. - Якщо правонаступник також відсутній,

ви маєте подати заяву до управління освіти Міністерства освіти і науки АР Крим, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації або в місцеву обласну державну адміністрацію.

ШАГ 3 -  Очікуйте визначення установи, яка замовить дублікат

Вашу заяву буде розглянуто, і буде визначено установу, яка замовить і видасть дублікат документа. Цей процес може тривати деякий час, тому будьте терплячими.

ШАГ 4 - Замовлення дубліката через Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО)

Дублікат документа замовляється через ЄДЕБО. У дублікаті буде відображено назву установи на момент закінчення нею випускника, печатку, посаду, підпис, прізвище та ініціали керівника установи, яка його видавала.

ШАГ 5 - Отримання дубліката документа

Після того, як дублікат буде готовий, вам повідомлять, і ви зможете отримати його в установі, що його видала, або в установі, яка його замовила за вас.
Згідно з частиною 2 статті 5 Закону України «Про вищу освіту» № 1556-VII від 01.07.2014, дублікат документа про освіту виготовляється протягом одного місяця від дня звернення особи.

 

Відновлення атестату

Відновлення атестату про загальну середню освіту здійснюється за схожою процедурою.
Ось покроковий план, як це можна зробити:

 1. Зверніться до установи, яка видала атестат. Якщо установа більше не існує або припинила свою діяльність, зверніться до її правонаступника або до місцевого управління освіти.

 2. Подайте письмову заяву. В заяві вкажіть ваше повне ім'я, дату народження, дату і рік закінчення школи, а також назву школи та місце її розташування. Ви також повинні вказати причину втрати атестату (наприклад, втрату, крадіжку, пошкодження). Приклад заяви

 3. Прикріпіть документи, що підтверджують вашу особу, та факт втрати документу. Копію паспорта, копію ідентифікаційного коду, довідку з поліції, про те що була подана заява (у разі викрадення або загублення), копію диплома та додатка до нього (за наявності), оголошення з газети про визнання диплома недійсним.

 4. Сплатіть адміністративний збір, якщо це передбачено установою. Розмір збору і спосіб його сплати потрібно уточнити в установі, де ви подаєте заяву.

 5. Очікуйте на виготовлення дубліката атестату. Цей процес може тривати від декількох тижнів до місяця.

 6. Отримайте дублікат атестату. Після того, як дублікат буде готовий, вам повідомлять про можливість його отримання. Ви зможете отримати його особисто або в установі, яка його замовила за вас.

 

Що таке ЄДЕБО?

Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО) – це електронний реєстр, де зберігається інформація про всі освітні документи, видані після 2000 року. Він містить свідоцтва про базову та загальну середню освіту, дипломи про завершення вишу або закладу профосвіти.

Інформація в ЄДЕБО, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом, доступна у відкритому форматі. Власником ЄДЕБО є держава, а розпорядником та володільцем її відомостей та даних є Міністерство освіти і науки.

Що робити, якщо інформації про документ немає в ЄДЕБО? В такому випадку, заклад освіти може замовити дублікат, використовуючи інші відомості, наприклад, виписку з архіву. Якщо це неможливо, вам потрібно звернутися до суду для встановлення юридичного факту отримання відповідної освіти.

Добавить комментарий

Комментарии

Аватар пользователя Анжела

Доброй ночи, как мне быть, куда идти подскажите.
Закончила школу 8 классов, в 2014 началась война в Донецке и я не смогла закончить 9 класс, документы не смогла забрать из за войны так как проживала не в Донецке, как мне получить аттестат об окончании 8 классов, там давно война мне даже не писали со школы, сейчас живу в Виннице хочу сделать аттестат, подскажите как его сделать ???

Аватар пользователя Катерина

Добрий день, я загубила додаток до атестату 11 клас, чи можу я його відновити??

Аватар пользователя Юлія

Мене відчислили в 2007 році з училища.Я свої документи тоді в них не забрала через сімейні обставини .Чи можу я зараз забрати їх ? Можливо вони в них в архіві,я звязувалася з училищем після того як спитали моє прізвище ім'я не відповідають.Я хочу забрати хоча б свій атестат зі школи.Підкажіть як мені написати до них заяву або запрос в архів училища?

Аватар пользователя Ксенія

Доброго дня. Як відновити диплом та додаток до диплому, якщо копій немає, а архів закладу правонаступника знаходиться на окупованій території? Диплом видано у 2007 році, довідку з Інфоресурсу отримала, але в ЄДЕБО інформації не знайшла. Яка практика відновлення додатку в такому випадку? Дякую.

Аватар пользователя Надія

Длброго дня , я в 1997 році закінчила в Чернігівській обл, Ічнянський р-н, село Сезькі , неполну середню школу, отримала свідоцтво і в 1998 році поїхала до батька в Туркменію і там вони остались вернеє я забула їх. Зараз я знахожуся в Польщі , неможу змоги приїхати мені потрібні документи про закінчення школи. Як мені їх можно востановіть ? Допоможить будь ласка!🙏

Аватар пользователя Вероніка

Доьрий дерь. Я загубила свідоцтво про повну загальну освіту 2022 року. Хотіла би відновити, але знаходжуся в іншій країні. Чи може хтось інший зробити (за моєї участі) та забрати свідоцтво, якщо є доручення на цю людину? Чи як правильно вчинити в цій ситуації?

Аватар пользователя Юлія

Куди звертатися щоб поновити Атестат про закінчення школи, та Диплом про отримання спеціальності якщо заклади вже не існують?

Аватар пользователя Татьяна

Спробуйте звернутись до Департаменту науки і освіти, той обласної державної адміністрації, де Ви зараз знаходитесь, для детальних консультацій, щодо визначення правонаступника та Ваших подальших дій.

Аватар пользователя Юрій

Доброго вечора. хочу ,щоб дали мені відповідь, як відновити диплом з 1988 року ?Диплом не було виданно у зв'яку з тим ,що був призваний до армії, коли звернувся, щоб віддали дипло , дали лише довідку , що дійсно навчався. Що мені робити і куди звернутися. Нинішня назва закладуРівненський професійний ліцей.Дякую.

Аватар пользователя Татьяна

На жаль, я як редактор сайту, не знайшла інформації щодо Вашої ситуації. У 1988 році це була інша країна і я не бачу в Законі України інформації як отримати документи за той час....
Спробуйте звернутись до Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та проконсультуватись з цього питання.

Аватар пользователя Валерія

Добрий день, місцевий орган освіти - це орган, котрий знаходиться за місцем закладу освіти чи особа може звернутися до місцевого органу де проживає на данний момент. Як приклад:
Особа втратила атестат, закінчила заклад освіту на території, котра зараз є тимчасово окупована, а зараз проживає в іншому місці. Куди їй звертатися? (цікавить саме орган місцевого управління освіти)
На які нормативно-правові акти ви посилаєтесь?

Аватар пользователя Татьяна

На підставі наказу Про внесення змін до Порядку замовлення, видачі та обліку документів про професійно-технічну освіту державного зразка
(МОН України; Наказ від 15.12.2021 № 1380  Зареєстровано: Мін'юст України від 16.02.2022 № 217/37553), див. VII. Виготовлення, видача та облік Документів (дублікатів Документів), бачимо що в тексті не вказано, до якого саме органу управління освітою має звернутися особа...
Але за умовами вашого прикладу, рекомендуємо звернутися до органу управління освітою за місцем поточного проживання для отримання відповідної консультації та інструкцій щодо подальших дій.

Аватар пользователя Валерія

Дякую за відповідь!!!

Аватар пользователя Вова

В мене диплом, атестат, залишилися на окупованій території України

Аватар пользователя Алла Бутнякова

Навчалась з 1989 по 1992р. у м.Сєвєродонецк, в Луганської обл. під час війни згубила атестат, як відновити втрачений атестат.

Аватар пользователя Татьяна

Зверніться в Департамент науки і освіти, той обласної державної адміністрації, де Ви зараз знаходитесь.
Запитайте хто є правонаступником Вашого навчального закладу і як Вам отримати документи про освіту.

Аватар пользователя Владлена

Мне нужно востановить атестат за 11 класс и оценки к диплому. Но я это все получала в Волчанском Медицинском коледже. Остался только диплом пластиковый. Там сейчас военные действия и ничего не работает. Куда мне обратиться? Посоветуйте

Аватар пользователя Татьяна

ВОВЧАНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ дійсно знаходиться у статусі реорганізації, і Вам бажано звернутись до Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації для детальних консультацій, щодо визначення правонаступника та Ваших подальших дій.

Аватар пользователя Леонід

Доброго вечора я загубив свій Атестат хочу відновити

Аватар пользователя Татьяна

Зверніться до установи, яка видала атестат (вище покроковий план дій розписан)

Аватар пользователя Володимир

А якщо я отривам атестат про повну загальну освіту в 2020 році і він був втрачений внаслідок бойових дій, як мені його відновити, якщо в базі я не можу його знайти?

Аватар пользователя Татьяна

Що робити, якщо інформації про документ немає в ЄДЕБО? В такому випадку, заклад освіти може замовити дублікат, використовуючи інші відомості, наприклад, виписку з архіву.

Тобто, в першу чергу необхідно звернутись в Ваш заклад освіти с заявою. Якщо він припинив своє існування - то к його правонаступнику.... і так далі, як написано у статті.

Аватар пользователя Людмила

Відновити загублений диплом як?куди подати заяву?1991 року.виданий

Аватар пользователя Татьяна

Зверніться до установи, яка видала диплом.

Аватар пользователя Оксана Боднар

Якщо в серпні пройшли всі процедури для отримання дублікату атестату про неповну середню освіту і в закладі освіти сказали чекати до нового року,або й далі.Який термін виготовлення дублікату і коли заклад може віддати документ?

Аватар пользователя Татьяна

На жаль в законі не прописані чіткі терміни. Їх визначає навчальний заклад.
Від себе можу порекомендувати нагадувати закладу освіти про себе, час від часу. А якщо дублікат потрібен для вступу в 2024 році, то потрібно держати на особливому контролі виготовлення дублікату, пояснювати чому це важливо, писати в усі можливі інстанції.

Аватар пользователя Катерина

Добрый вечер, в связи с выездом из оккупированного города, был утрачен диплом об окончании Мариупольского Машиностроительного техникума. Годы обучения с 1999 по 2002. Как получить дубликат?

Аватар пользователя Татьяна

В першу чергу, як і вказано у статті, потрібно звернутись до правонаступника.
У Вашому випадку потрібно звернутись в Маріупольський машинобудівний фаховий коледж. Ось посилання на їх сайт https://mmpc.com.ua/contacts/

Аватар пользователя Андрій

Добрий день.втратив атестат про середню освіту.намагаюсь відновити атестат для подальшого вступу до університету.закінчував Краснокутське ПТУ-62.зараз вони змінили назву і кажуть що не можливо відновити так як змінилася назва закладу.а в єдбо є серія і номер атестату і виписка коли видавався атестат.Питання:можу я вступити до вищого закладу для навчання по цій виписці?

Аватар пользователя Татьяна

Тобто Краснокутський професійний аграрний ліцей тепер є правонаступником Краснокутського ПТУ-62 і повинен видати Вам дублікат атестату.

Щодо вступу з випискою ЄДЕБО -  не зайвим буде звернутися до приймальних комісій потенційних університетів, в які ви плануєте вступити. Вони можуть надати вам конкретні вказівки щодо того, які документи їм потрібні.

Рекомендуємо також звернутися до Міністерства Освіти і Науки України для консультації з цього питання. Їхні рекомендації будуть найбільш авторитетними.

Пам'ятайте, що час — критичний фактор, особливо якщо ви плануєте вступити до університету в цьому році. Чим швидше ви почнете діяти, тим краще.

Аватар пользователя Андрій

Ще одне питання:я можу сам замовити дублікат атестату про повну загальну середню освіту чи ні??

Аватар пользователя Татьяна

Дублікат повинен замовляти заклад освіти, або його правонаступник, і так далі до Міністерства Освіти. В законі не прописан варіант, щоб людина могла напряму замовляти дублікати. Ви можете лише писать заяви та прохання :(

Аватар пользователя Андрій

Дякую за обгрунтовано відповідь.

Аватар пользователя Ольга

Добрий день! Підкажіть будь ласка до якої установи звернутись за допомогою щоб відновити освітні документи? Готова замовити цю послугу.

Аватар пользователя Татьяна

В першу чергу, зверніться до установи, яка видала документ. Якщо установа більше не існує або припинила свою діяльність, зверніться до її правонаступника або до місцевого управління освіти.

Аватар пользователя Каріна

Доброго вечора! Підкажіть будь ласка, закінчувала школу в 2009 році на території де немає бойових дій, але на момент вторгнення жила на окупованій території та втратила атестат по закінченню 11 класів. Підкажіть яка процедура відновлення атестату? Бо наразі я знаходжуся за кордоном, написала директору школи, мені відповіли, що потрібно писати заяву в поліцію, в газеті оголошення давати та ще й знати номер атестату, а як я його можу вказати якщо він втрачений. Зовсім не розумію, що потрібно робити!

Аватар пользователя Татьяна

Ось деякі рекомендації, як ви можете вирішити цю проблему:

 1. Підтвердження Втрати: Зазвичай, коли документ втрачено, потрібно подати заяву в поліцію. Це стандартна процедура. Спробуйте дізнатися, чи можна це зробити онлайн або через консульство.

 2. Оголошення в газеті: Це зазвичай робиться, щоб мати публічний запис про втрату документа. Вам може бути необхідно звернутися до місцевих ЗМІ в Україні або зробити це онлайн. Загугліть по запросу "Оголошення в ЗМІ про втрату особистих документів". Ось один з варіантів http://www.golos.com.ua/advertisement_ad

 3. Запит до школи: Ваша школа може мати запис про номер вашого атестату. Запитайте, чи можуть вони надати цю інформацію. Це може бути необхідно для оформлення дубліката.

 4. Звернення до Міністерства Освіти: Вони можуть надати вам інформацію про конкретні кроки для відновлення атестату для осіб, які знаходяться за кордоном.

 5. Консульська допомога: Консульство України в країні, де ви зараз знаходитесь, також може допомогти вам у цьому питанні. Спробуйте туди звернутися.

 6. Платні послуги: Існують юридичні компанії, які спеціалізуються на відновленні документів. Вони можуть взяти плату за свої послуги, але вони знають всі деталі процесу і можуть значно спростити його. 

 7. Зберігайте всю переписку: Зберігайте копії всіх листів, заяв та інших документів, які ви подаєте. Це може бути корисно в майбутньому.

Аватар пользователя Владислав

Втратив атестат про середню освіту , закінчував київський військовий ліце ім Богуна , кажуть що архів згорів і не можуть нічим допомогти , я навіть не розумію які подальші дії

Аватар пользователя Татьяна

В якому році закінчували освіту? До чи після 2000 року?
Якщо після 2000 року то в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) повинна бути відповідна інформація.

Аватар пользователя Токарева Ірина

Доброго дня. Мій син закінчив у 2012 році ДонНАБА (Донецька академія будівництва - у минулому Макіївський будівельний Інститут). За деякими особистими обставинами він вчасно не отримав додаток до диплому з оцінками. У 2014 році він залишив Донбас і зараз живе за кордоном. Він надіслав електронною поштою до Академії запит на отримання дублікату додатка з копіями своїх наявних документів і квітанцією про оплату послуг. Як мені дізнатись інформацію про те, що цей запит був отриман, розглянут і як дізнатися про його подальшу долю? Куди звернутися і куди зателефонувати? Бо офіційні телефони не відповідають, а на сайті закладу нема контактних даних для спілкування з адміністрацією - тільки інформація для абітурієнтів. Дякую за розуміння.

Аватар пользователя Татьяна

Добрий день, Ірина.
Якщо мова йде про цю Донбаську національну академію будивницьтва і архітектури (https://donnaba.edu.ua/academy/history), вони зараз переміщені в Івано-Франківськ.
Дзвонить за номером Приймальної комісії, який вказан на сайті, пояснить Вашу ситуацію та запитайте до кого звернутись з цього питання та за яким номером.
Телефон Приймальної коміссії - працює.
Якщо не дозвонились з першого разу, дзвонить ще.

Аватар пользователя Валерій

Добрий день, а якщо я закінчив школу в 2012 в криму і хочу відновити атестат, що мені робити?і якщо я зараз візьму дублікат в школі яку закінчив(вона зараз на окупованій території) чи цей документ буде мати силу в Україні?

Аватар пользователя Татьяна

Ви закінчили школу, коли вона ще була українською, такі аттестати точно мають силу в Україні, бо це була наша освіта :)
Вам мабуть не має сенсу намагатись отримати дублікат в Севастополі зараз.
Сразу переходьте до:
ШАГ 2.2. - Якщо правонаступник також відсутній,
ви маєте подати заяву до управління освіти Міністерства освіти і науки АР Крим, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.
ШАГ 3 - Очікуйте визначення установи, яка замовить дублікат
Вашу заяву буде розглянуто, і буде визначено установу, яка замовить і видасть дублікат документа. Цей процес може тривати деякий час.

З атестатами діють такіж умови як і з дипломами.

Аватар пользователя Гичун Людмила Іванівна

Чому я подала в Макарівський ліцей ,щоб мені зробили дублікат про атестат про повну середню освіту. Директор нічого не робить вже багато місяців і не має в неї мобільного телефона вона не вказала свій номер телефону, до неї неможливо взагалі додзвонитися .нереально взагалі.

Аватар пользователя Татьяна

1. Подати заяву до управління освіти міської державної адміністрації або в місцеву обласну державну адміністрацію.
2. Подати звернення до Міністерства освіти і науки України в електронній формі на адресу: ez@mon.gov.ua та/або в формі на їх сайті https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/gromadskosti/zvernennya-gromadyan/ele...
А ще краще зверніться до усіх інстанцій одночасно та очикуйте де раніше зреагують.

Аватар пользователя Ковтун Ирина

Доброго времени суток. Я бывшая ваша выпускница, группы акушерок. Заканчивала 1981 году в феврале месяце. У меня не сохранилось приложение к диплому с оценками. Мне очень нужно это приложение. Вы могли бы мне выслать его на электронную почту? Я буду вам очень благодарна. Ковтун Ирина Васильевна.

Аватар пользователя Татьяна

Ірина, Ви пишете питання на сайті, який є довідником навчальних закладів, отож Ви ніяк не можете бути нашою випускницею :)

Вам потрібно звернутись в заклад освіти, який Ви закінчили. І далі діяти по шагам, які детально описані в цієї статті. 

Аватар пользователя Тетяна

Донього дня, я закінчила школу у 1993 році, атестат був втрачений під час війни. Чи є можливість його відновити? Чи зберігається в школі інформація за такий період часу? Школа знаходиться на території, підконтрольній Україні а Донецькій області

Аватар пользователя Татьяна

Тетяна, Вам потрібно звернутись до Школи, яка видала атестат. Якщо установа більше не існує або припинила свою діяльність, зверніться  до місцевого управління освіти.

Якщо школа продовжує працювати, вони знають які подальші кроки для відновлення Вашого атестату. В крайньому випадку вони замовлять виписку з архіву і видадуть Вам новий атестат.