ПРОГРАМА КУРСУ:
№
1–2
Основи анатомії, фізіології, гістології, дерматології.
- Анатомічна і гістологічна будова шкіри. Функціональне значення шкіри як органу людського організму. Гістологічна будова шкіри. Цитологічна будова шкіри. Судини шкіри (венозне і лімфатичне русла, артеріовенозні анастомози). Механізми місцевого імунітету шкіри. Іннервації шкіри.
- Анатомія тіла людини. Анатомія як наука. Огляд. Будова черепа. М’язи голови й черепа, шиї. Кровоносна і лімфатична системи голови. Іннервація тіла.
- Анатомія і гістологія придатків шкіри. Волосся та волосяні фолікули. Нігті, потові і сальні залози.
- Основні морфологічні елементи шкірного висипу.
- Психологічні аспекти діяльності косметолога: психологія спілкування з клієнтом, особистість косметолога.
- Внутрішня документація: формування клієнтської бази, фіксація проведеної послуги.
- Правила і процедури першої долікарської допомоги. Загальні вимоги. Надання першої медичної допомоги при анафілактичному шоці, астматичному стані, набряку Квінке, гіпертонічному кризі, болях м'язового походження, носовій кровотечі, непритомності тощо.
Основи бактеріології та стерилізації
- Класифікація бактерій. Основні патогенетичні структурні елементи бактеріальної клітини.
- Вірусні інфекції людського організму. Герпетична інфекція. ВІЧ-інфекція. Гепатити. Вірус папіломи людини.
- Дезінфекція та стерилізація. Дезінфекція та дезінфекційний контроль. Стерилізація: методи, контроль стерилізації. Правила зберігання інструментів.
Косметичні засоби.
Основна сировина, яка використовується у виробництві косметичних засобів. Жири та олії. Продукти переробки жирів і масел. Структуроутворюючі речовини. Емульгатори. Кислоти. Луги. Солі. Поверхнево-активні речовини. Консерванти. Антисептики. Відбілюючі і фотозахисні речовини. Ферменти. Вітаміни. Гормони.
Класифікація і характеристика готових косметичних засобів. Засоби з догляду за шкірою обличчя, повіками та шкірою навколо очей. Дитяча й підліткова косметика. Сертифікація косметичних засобів.
Огляд ринку косметичних засобів. Класифікація професійних торгових марок економ-, бізнес- та преміумкласу (Denova PRO, Компанія ZIAJA (Польща), Dr. Kraut, компанія ARCO COSMETICI (Італія), Kaetana (Україна), Clarena (Польща), RYOR (Чехія), BeautyMed (Франція ), Bellitas (Англія), Mon Platin DSM (Ізраїль), Альпіка (Росія), Beyond (Корея), Christina (Ізраїль), Massena (Франція) Klapр (Німеччина), Thalac (Франція), Cellcosmet (Швейцарія), Corpora (Іспанія), Renew (Ізраїль), Anna Lotan (Ізраїль), Mesopharm (Україна), Minerals (Україна), Norel Dr. Wilsz (Польща), Arkana (Польща), RENEVE (Князівство Монако), Holy Land (Ізраїль), Styx (Австрія), GIGI (Ізраїль), Dessange (Франція), Dr. Spilier (Німеччина), Thalgo (Франція).
Стислаа характеристика та ексклюзивність.
Клінічна дерматологія
Висип (елементи висипів). Первинні та вторинні елементи.
- Вугрова хвороба (акне). Патогенез. Стадії. Ендогенні та екзогенні причини вугрової хвороби. Підхід до лікування. Основні задачі при лікуванні акне в кабінеті косметолога.
- Комплексні програми з лікування вугрового висипу. Постакне. Форми постакне, методи лікування.
- Демодекоз. Форми, стадії. Тактика роботи косметолога. Фактори, що сприяють розвитку демодекозу. Правила, які дозволяють уникнути повторного самозараження.
- Купероз. Патогенез. Косметологічні та медичні техніки лікування куперозу. Профілактика.
- Пігментація шкіри.
- Порушення пігментації. Причини і види. Депігментуючі комплекси. Методи корекції.
- Себорея: жирна, суха, змішана себорея.
- Вірусні захворювання шкіри (герпес). Мікози. Паразитарні захворювання шкіри. Новоутворення шкіри.
- Алергічні реакції на шкірі
Карбоксітерапія. Виявлення та вплив СО2 на організм. Показання для карбоксітерапії. Проблеми, які вирішує цей метод в косметології. Протокол процедури. Поєднання карбокітерапії з іншими методами. Протипоказання до процедури, можливі побічні явища.
Майстер-клас: карбоксітерапія
5-6
Косметичний догляд за шкірою обличчя
- Діагностика стану шкіри. Поняття рН. Прилади й методи діагностики: рН-метрія, себуметрія, еластометрія, визначення рівня забарвлення шкіри.
- Дерматоскопія. Сутність методу і техніка проведення діагностики шкіри, новоутворень і волосся.
- Типи шкіри. Алгоритм визначення типів шкіри. Етапи щоденного косметичного догляду. Очищення, зволоження, живлення, захист. Застосування готових косметичних засобів на кожному етапі догляду. Салонні комплексні процедури. Маски. Вплив масок на шкіру. Види косметичних масок: рідкі, воскові, плівкові. Пластифікуючі й термальні маски. Основні схеми косметичного догляду за різними типами шкіри. Нормальна і змішана шкіра. Особливості догляду. Суха шкіра. Чутлива суха шкіра. Жирна шкіра. Себорея: жирна, суха, змішана себорея. Чутлива жирна шкіра.
Майстер-клас: Визначення типу шкіри. Діагностика стану. Проведення процедури комбінованої чистки обличчя за допомогою інструментів. Проведення процедури догляду з використанням термоподібної маски. Діагностика шкіри, новоутворень і волосся за допомогою дерматоскопа.
7–8
Косметична чистка обличчя. Практика
Визначення типу шкіри. Діагностика стану. Проведення процедури комбінованої чистки обличчя за допомогою інструментів. Підбір та нанесення масок: порошкоподібних, кремоподібних, пластифікуючих, термомасок.
9–10
Естетичні процедури. лікування косметичних дефектів шкіри.
- Методи глибокої ексфоліації. Пілінги. Види пілінгів. Класифікація за способом впливу (механічний, хімічний, фізичний, ферментативні).
- Хімічні пілінги. Характеристика кислот. Властивості АНА-кислот. Класифікація за глибиною відлущування (поверхневі, серединні, глибокі). Залежність клінічного ефекту від концентрації, рН, часу експозиції, косметичних засобів і стану шкіри пацієнта. Зміни, що відбуваються в шкірі у відповідь на пілінг. Класифікація пілінгів за хімічним реагентом. Варіанти поєднання різних видів пілінгу з іншими косметологічними процедурами.
Показання та протипоказання для проведення процедури. Передпілінгова підготовка і роль постпілінгового догляду в періоди реабілітації. Методики виконання серединного пілінгу в залежності від хімічного агента. Можливі ускладнення. Причини розвитку ускладнень, стратегія їх попередження.
Майстер-клас. Практика:
- пілінги Джесера (поверхневі, серединні);
- процедура хімічного гликолевого пілінгу;
- процедура фітинового пілінгу.
11–12
Особливості впливу гормонів на шкіру в різні вікові періоди.
- Поняття про ендокринну систему. Ендокринні органи. Гормони. Основні ендокринні захворювання і симптомокомплекси.
- Поняття про гормональний статус. Шкіра як гормонозалежний орган. Гормональний дисбаланс і шкірні прояви. Вікові зміни гормонального фону.
- Старіння шкіри. Фізіологічні процеси старіння. Зовнішні та внутрішні фактори старіння шкіри. Методи профілактики старіння і корекції вікових змін. Поєднання салонних процедур з домашнім доглядом. Огляд професійних anti-age програм.
- Менструальний цикл. Показання та протипоказання до різних косметичних процедур залежно від фаз менструального циклу.
Прояв передменструального синдрому. Клімактерій. Фітогормони. Медичні та косметологічні підходи до вирішення проблем.
Фракційна мезотерапія (мікроігольчата). Сутність методу. Показання та протипоказання до процедури. Етапи проведення процедури мікроігольчатої мезотерапії. Переваги методу. Обладнання та витратні процедури.
Майстер-клас: Омолоджуючі косметичні процедури для клієнтів з різними морфотипами старіння з використанням мезороллера.
Майстер-клас: процедура фракційної мезотерапії
13–14
Ексклюзивний масаж «Партнер +»
Показання і протипоказання. Курс і періодичність. Техніка проведення масажу. Характеристика поєднання з іншими методиками.
Майстер-клас. Практика: Ексклюзивний масаж R +.
15–16
Академічний класичний масаж
Показання та протипоказання. Техніка проведення масажу. Курс і періодичність.
Майстер клас. Практика: Академічний класичний масаж.
17-18
Апаратна косметологія
- Техніка безпеки при роботі з апаратами.
- Характеристика методів і препаратів для проведення процедур.
- УЗ-чистка. УЗ в косметології. Механізм дії УЗ-чистки. Показання, протипоказання. Методика проведення. Актуальність в практиці косметолога. Частота проведення. Комбінація з іншими процедурами.
- Фонофорез.
- Вакуумна терапія. Вакуумні прилади. Вакуумна чистка. Вакуумний масаж.
- Тепло-холод терапія. Механізм дії. Протокол процедури.
- Мікродермабразія. Види мікродермабразії. Механізм дії. Показання, протипоказання. Протокол проведення. Рекомендації після процедури.
Майстер-клас. Практика:
- процедура УЗ-чистки
- процедура фонофорезу (УЗ-терапії)
- процедура тепло-холод терапії
- процедура мікродермабразії
19-20
Апаратна косметологія
Дезінкрустація. Характеристика методів і препаратів для проведення процедур. Біофізичні аспекти.
Гальванізація та іонофорез. Характеристика. Механізм дії. Показання і протипоказання. Основні засоби, що використовують для іонофорезу.
Міостимуляція. Характеристика методу. Механізм дії. Основні методики. Показання, протипоказання. Протокол проведення процедури.
Мікрострумова терапія. Області застосування. Показання до проведення. Техніка проведення.
Поєднання електротерапії з іншими методами апаратної косметології.
Газорідинний пілінг. Механізм дії. Показання, протипоказання. Клінічне застосування. Протокол процедури, методика проведення.
Лазеротерапія в косметології. Показання для застосування високоенергетичних і низькоенергетичних лазерів в косметології. Класифікація високоенергетичних і спеціальних лазерів в сфері їх застосування. Рубіновий лазер, Олександритовий лазер, Діодний лазер, Неодимовий лазер— характеристики.
Лазерна шліфовка шкіри. Неодимовий лазер. Застосування в косметології, протокол процедури.
Лазерна епіляція. Діодний лазер. Протокол процедури.
Кріотерапія в косметології. Кріотерапія як складова програм з лікування вугрової хвороби, себореї та постакне. Кріомасаж. Процедури омолодження із використанням кріомасажу.
Майстер-клас. Практика:
- процедура гальванізації та іонофорезу
- процедура міостимуляції
- процедура мікрострумової терапії
- процедура лазерної шліфовки шкіри за допомогою неодимового лазера
- процедура газорідинного пілінгу
- процедура лазерної епіляції за допомогою діодного лазера
- процедура кріотерапії
20-21
АПАРАТНА КОСМЕТОЛОГІЯ
Електропорація як безін'єкційна мезотерапія. Актуальність в практиці косметолога. Механізм дії. Показання і протипоказання. Методика проведення. Протокол процедури. Використання косметичних препаратів для електропорації.
Хромотерапія. Вплив кольору і світла на шкіру. Методика проведення. Протокол процедури.
Дарсонвалізація. Змінний струм високої частоти. Характеристики методу. Режими роботи. Методика проведення. Частота проведення. Показання і протипоказання.
Майстер-клас. Практика:
процедура хромотерапії
процедура дарсонвалізації
БОНУС !!!
SMAS-ліфтинг.
Суть методу. Показання для застосування в залежності від морфотипа старіння. Поєднання SMAS-ліфтингу в anti-age програмах з апаратними та ін'єкційними методами. Підготовка пацієнта до проведення процедури. Період реабілітації. Технологія проведення SMAS-ліфтингу. Майстер клас. SMAS-ліфтинг обличчя.
IPL.
Фототерапія в косметології: anti-age процедура, лікування куперозу, депігментуюча процедура.
Показання і протипоказання.
Поєднання з мануальними, апаратними та ін'єкційними методами. Технології проведення процедур.
Майстер-клас. Фототерапія.
22-23
Стажування. Доказова дерматокосметологія. Демонстрація клінічного досвіду викладачів АПОСІК «Партнер Плюс» у лікуванні акне і постакне, куперозу, гіперпігментації, вікових змін. Доказова косметологія обличчя. Демонстрація результатів науково-практичної діяльності педагогічного колективу в сфері реабілітології та корекції фігури.
Атестація: косметологія обличчя
24-25
Депіляція
- Види епіляції, огляд: електроепіляція, фотоепіляція, лазерна епіляція.
- Депіляція. Методи видалення волосся. Воскова депіляція. Показання та протипоказання для проведення процедури. Види восків.
- Робота з теплими і гарячими восками. Депіляція теплим воском (бандажна техніка, аплікації). Депіляція гарячими восками (вусики, пахви).
- Устаткування і засоби. Підготовка до процедури.
- Постдепіляційне ускладнення. Рекомендації клієнту після проведення воскової депіляції.
- Електроепіляція класична (ігольчата). Принцип дії. Показання і протипоказання. Техніка безпеки при роботі з приладом. Засоби знеболювання при епіляції. Техніка проведення процедури електроепіляції.
- Парафінотерапія. Характеристика методу і призначення. Техніка проведення процедури. Показання та протипоказання для проведення процедури.
Майстер-клас. Практика:
- процедура депіляції ніг, рук, пахв, вусиків теплими воском
- процедура депіляції гарячими восками
- процедура парафінотерапії
- електроепіляція
26-27
Корекція фігури. Лікування целюліту.
- Целюліт. Етіологія. Патогенез. Основні стадії. Діагностика. Салонні процедури. Розробка комплексних програм. Антицелюлітні програми: апаратні та мануальні методики.
- Вакуумно-роликовий масаж. Механізм дії. Показання та протипоказання. Методика проведення. Схеми проведення процедур.
- Ультразвукові процедури при корекції фігури
- Ультразвукова кавітація. УЗ-ліполіз. Механізм дії. Показання та протипоказання.
- Електроміостимуляція тіла. Механізм дії. Показання і протипоказання. Методика проведення.
- Пресотерапія. Показання і протипоказання. Механізм дії. Лімфодренаж. Методи лимфодренажу, їхній фізіологічний вплив.
Майстер-клас. Практика:
- процедура вакуумно-роликового масажу
- процедура УЗ-кавітації + УЗ-ліполізу
- процедура електростимуляції
- процедура пресотерапії
28-29
Шугарінг
Переваги шугарінгу над іншими методами депіляції. Особливості та етапи проведення процедури. Пасти з різною щільністю, техніка їх змішування. Устаткування і засоби. Підготовка до процедури. Рекомендації після процедури. Ускладнення.
Майстер-клас. Практика:
- Техніка шугарінгу
- Техніка «перська доріжка» (відпрацювання ніг)
- Бандажна техніка (видалення пушкового волосся)
- Мануальна техніка (пахви)
30-31
Стажування.
Доказова естетика тіла. Демонстрація клінічного досвіду викладачів «Партнер Плюс» в сфері корекції фігури і лікування надмірної ваги.
Атестація (косметологія тіла)