Абітурієнту 2024

Перший в Україні ІТ-бакалаврат Університету Сучасних Технологій Neoversity: можливості для вступника

У 2024 році в українських абітурієнтів зʼявилась можливість вступити до бакалаврату Університету Сучасних Технологій Neoversity. Це спільний проєкт GoIT в контент-партнерстві з EPAM. 

Про заклад освіти

Держава збільшує кількість місць на важливі спеціальності у 2024 році

Україна продовжує адаптувати систему вищої освіти до потреб сучасного ринку праці. У 2024 році уряд вирішив суттєво збільшити кількість місць на популярні спеціальності в рамках державного замовлення. Це дозволить більшій кількості абітурієнтів здобути безкоштовну освіту за фахом, що має попит.

Чому це важливо?

Подання та розгляд апеляцій за результатами НМТ

Кожен учасник має право подати апеляцію, якщо вважає, що його результати не відповідають фактичним знанням або під час тестування були допущені порушення. Апеляція – це офіційний запит учасника Національного мультипредметного тесту (НМТ) щодо перегляду його результатів або процедурних порушень під час проведення тестування. 

Вища освіта без ЗНО. Чи можливо це?

Вступ без ЗНО: реальність чи міф?

В Україні ЗНО (Зовнішнє Незалежне Оцінювання) є обов'язковим етапом для вступу до більшості вищих навчальних закладів. Але чи є можливість здобувати вищу освіту без складання ЗНО? Розглянемо кілька альтернативних варіантів.

Документи для вступу до ЗВО 2024

На підставі повної загальної середньої освіти (після 11 класу) або на підставі диплома кваліфікованого робітника:

НМТ у 2024 році: що чекає абітурієнта?

Вступна кампанія 2024 році буде проведена за результатами Національного Мультипредметного Тесту.

Здійснюватиметься у комп’ютерному форматі, в тимчасових екзаменаційних центрах.

Як відновити Диплом, Атестат та інші освітні документи?

Відновлення диплома

План відновлення дипломів: покрокова інструкція:

КРОК 1 - Підготуйте відповідну заявуПриклад заяви

Особливості вступу 2024 випускників коледжів та технікумів

У 2024 році вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» після завершення ОКР молодшого спеціаліста або ОПС фахового молодшого бакалавра, або ОС молодшого бакалавра можна за:

Вступ без НМТ. Спеціальності, яким надається особлива підтримка

Міністерством освіти визначено перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка. На контрактну форму навчання цих спеціальностей можна вступати без НМТ.

Зарахування на контракт відбувається на основі співбесіди аби мотиваційного листа, тобто мультитест чи ЗНО не потрібні.

Особливості вступу 2024 випускників шкіл (11 клас)

У 2024 році вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» після 11 класу на основі повної загальної середньої освіти можна за:

Мотиваційний лист всього за 5 кроків. Як його писати, приклади

Мотиваційний лист - це документ, який написаний з метою заявити про свою зацікавленість у вибраній спеціальності та пояснити, чому саме ви є ідеальним кандидатом для вакантного місця. Основною метою мотиваційного листа є переконання членів приймальної комісії, що ви маєте відповідні знання, навички та досвід та варті зайняти місце серед студенів ЗВО.

Вступна кампанія 2024 в датах

14 травня - 25 червня 2024 року: основна сесія проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ).

01 липня 2024 року: розпочинається реєстрація електронних кабінетів вступників.

Що таке конкурсний бал? Як його порахувати?

Конкурсний бал - це максимальна кількість набраних балів абітурієнтом. Конкурсний бал формується самостійно навчальним закладом для кожного вступника.

Важливо! Абітурієнти! Не плутайте конкурсний бал і прохідний бал! Прохідний бал - мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати абітурієнту, щоб вступити до обраного навчального закладу на певний напрям підготовки або спеціальність.

Електронна заява абитурієнта

Вступна кампанія 2024 передбачає можливість подання заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі.

Для цього абітурієнт повинен зареєструватися на інтернет-сайті за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (сайт працює тільки під час вступної кампанії) і ввести наступні особисті дані:

Дистанційна освіта у ЗВО України

Нині великої популярності серед абітурієнтів набуває дистанційна форма навчання.  З року в рік кількість Вузів, що вводять дистанційну форму навчання зростає, також збільшується і кількість спеціальностей за такою формою. Проте, брак технічного, кадрового і фінансового забезпечення стримує процес розвитку.

Подписка на RSS - Абітурієнту 2024