вступ 2024

Вища освіта без ЗНО. Чи можливо це?

Вступ без ЗНО: реальність чи міф?

В Україні ЗНО (Зовнішнє Незалежне Оцінювання) є обов'язковим етапом для вступу до більшості вищих навчальних закладів. Але чи є можливість здобувати вищу освіту без складання ЗНО? Розглянемо кілька альтернативних варіантів.

Особливості вступу іноземців

Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання на підставі направлень Міністерства освіти і науки  в межах обсягів державного замовлення.

Документи для вступу до ЗВО 2024

На підставі повної загальної середньої освіти (після 11 класу) або на підставі диплома кваліфікованого робітника:

НМТ у 2024 році: що чекає абітурієнта?

Вступна кампанія 2024 році буде проведена за результатами Національного Мультипредметного Тесту.

Здійснюватиметься у комп’ютерному форматі, в тимчасових екзаменаційних центрах.

Особливості вступу 2024 випускників коледжів та технікумів

У 2024 році вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» після завершення ОКР молодшого спеціаліста або ОПС фахового молодшого бакалавра, або ОС молодшого бакалавра можна за:

Вступ без НМТ. Спеціальності, яким надається особлива підтримка

Міністерством освіти визначено перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка. На контрактну форму навчання цих спеціальностей можна вступати без НМТ.

Зарахування на контракт відбувається на основі співбесіди аби мотиваційного листа, тобто мультитест чи ЗНО не потрібні.

Особливості вступу 2024 випускників шкіл (11 клас)

У 2024 році вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» після 11 класу на основі повної загальної середньої освіти можна за:

Мотиваційний лист всього за 5 кроків. Як його писати, приклади

Мотиваційний лист - це документ, який написаний з метою заявити про свою зацікавленість у вибраній спеціальності та пояснити, чому саме ви є ідеальним кандидатом для вакантного місця. Основною метою мотиваційного листа є переконання членів приймальної комісії, що ви маєте відповідні знання, навички та досвід та варті зайняти місце серед студенів ЗВО.

Які теми з Історії України увійдуть в Національний Мультіпредметний тест у 2024 році?

Третім предметом Національного мультипредметного тесту є предмет на вибір.

Це означає, що учасники тесту можуть вибрати один з кількох предметів, які вони вивчали в школі або коледжі, і пройти тест з нього. Це дає можливість абітурієнтам проявити свої знання в тому предметі, який їм найбільше подобається або в якому вони найбільш сильні, що збільшить шанс вступити на омріяну спеціальність.

Вступ в магістратуру 2024

У 2024 році вступ для здобуття ступеня магістра передбачає складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) або єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).

Основні дати:

Вступна кампанія 2024 в датах

14 травня - 25 червня 2024 року: основна сесія проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ).

01 липня 2024 року: розпочинається реєстрація електронних кабінетів вступників.

Что такое конкурсный балл? Как его посчитать?

Конкурсний бал - це максимальна кількість набраних балів абітурієнтом. Конкурсний бал формується самостійно навчальним закладом для кожного вступника.

Важливо! Абітурієнти! Не плутайте конкурсний бал і прохідний бал! Прохідний бал - мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати абутурієнту, щоб вступити до обраного навчального закладу на певний напрям підготовки або спеціальність.

Електронна заява абитурієнта

Вступна кампанія 2024 передбачає можливість подання заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі.

Для цього абітурієнт повинен зареєструватися на інтернет-сайті за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (сайт працює тільки під час вступної кампанії) і ввести наступні особисті дані:

Дистанційна освіта у ЗВО України

Нині великої популярності серед абітурієнтів набуває дистанційна форма навчання.  З року в рік кількість Вузів, що вводять дистанційну форму навчання зростає, також збільшується і кількість спеціальностей за такою формою. Проте, брак технічного, кадрового і фінансового забезпечення стримує процес розвитку.

Податковий кредит на навчання: що це і як отримати?

Податковий кредит – це механізм, який дозволяє платникам податків частково повернути кошти, сплачені на певні цілі, зокрема на оплату навчання. Це стосується як самих студентів, які оплачують своє навчання, так і батьків, які оплачують навчання своїх дітей.

Подписка на RSS - вступ 2024